REKLAMA

Nardo Speed Trials

Dotychczasowo to jezioro Salt Flats Bonneville w stanie Utah w USA gościło najszybsze motocykle i samochody na świecie. Wreszcie i Europa będzie miała swoją imprezę.

Całe wydarzenie pod nazwą Nardo Speed Trials odbędzie się po raz pierwszy już w marcu przyszłego roku. 29 marca 2013 na okrągłym torze w Nardo zbudowanym przez Fiata, obecnie zarządzanym przez Porshe pojawi się 50 śmiałków, którzy spróbują pobić lądowy rekord prędkości pod nadzorem oficjalnej komisji FIM. Organizatorem jest Ruedi Steck, promotor Swiss Performance, organizatora imprez motoryzacyjnych. Tor Nardo ma 12 kilometrów długości i jak do tej pory rekor prędkości na tym torze wynosi 387,87 km/h i należy do włoskiego kierowcy Lorisa Bicocchi'iego, który jechał Koenigseggiem CCR. Na torze w Nardo odbywały się testy superbike'ów ukazujące się w MOTOCYKLU (patrz MOTOCYKL 9/2012). więcej informacji na www.nardo-speedtrials.com.

zobacz galerię

Zobacz również:
W niedzielę 18 października 2020 na torze BKM Racing w Dębskiej Woli 59 najlepszych riderów walczyło o tytuł największego kozaka enduro w Polsce i trening 1 na 1 z Taddym Błażusiakiem. Na specjalnie przebudowanej trasie z elementami motocrossu, super enduro, cross country i podjazdów triumfował Dominik Olszowy.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA