REKLAMA

Nareszcie! S5 z Wrocławia do Poznania otwarta

Kierowcy wreszcie pojadą szybciej z Wrocławia do Poznania i z powrotem. Własnie otwarto ostatni odcinek ekspresówki S5!

archiwum MPP

Miła niespodzianka jeszcze przed świętami spotka kierowców, którzy będą podróżować na trasie Poznań-Wrocław. Od minionej soboty (14 grudnia) otwarty jest już cały odcinek drogi ekspresowej S5 pomiędzy stolicami Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Do dyspozycji są dwie jezdnie dwupasmowe - po jednej w każdym kierunku zgodnie z normami drogi ekspresowej, więc w większości trasy pojedziemy z prędkością 120 km/h. Ostatnie odcinki o długości około 50 km: Poznań - Wronczyn, Wronczyn - Kościan Południe i Kościan Południe - Radomicko zostały uroczyście otwarte w sobotę 14 grudnia w MOP Sierakowo.

Do tej pory otwarte było zaledwie 111 km ekspresówki. Dziś jest to nieco ponad 160 km. Cała inwestycja kosztowała 5,5 mld złotych.

cieszy fakt, że kolejne odcinki dróg ekspresowych są otwierane, zwłaszcza że do Poznania jechało się z Wrocławia dość długo i trasa była uciążliwa. Teraz droga ma trwać około 1,5 godziny. Miejmy tylko nadzieję, że droga S5 będzie mniej wypadkogenna niż niesławna A4, czy S8... I na Tor Poznań będzie jakby bliżej!

Zobacz również:
MotoHans - znany i lubiany warsztat motocyklowy ze Śląska potrzebuje waszej pomocy. W niecałą godzinę spłonęło wszystko co należało do warsztatu. Udostępnij lub wesprzyj zrzutkę!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA