[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Nareszcie! S5 z Wrocławia do Poznania otwarta

Kierowcy wreszcie pojadą szybciej z Wrocławia do Poznania i z powrotem. Własnie otwarto ostatni odcinek ekspresówki S5!

Miła niespodzianka jeszcze przed świętami spotka kierowców, którzy będą podróżować na trasie Poznań-Wrocław. Od minionej soboty (14 grudnia) otwarty jest już cały odcinek drogi ekspresowej S5 pomiędzy stolicami Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Do dyspozycji są dwie jezdnie dwupasmowe - po jednej w każdym kierunku zgodnie z normami drogi ekspresowej, więc w większości trasy pojedziemy z prędkością 120 km/h. Ostatnie odcinki o długości około 50 km: Poznań - Wronczyn, Wronczyn - Kościan Południe i Kościan Południe - Radomicko zostały uroczyście otwarte w sobotę 14 grudnia w MOP Sierakowo.

Do tej pory otwarte było zaledwie 111 km ekspresówki. Dziś jest to nieco ponad 160 km. Cała inwestycja kosztowała 5,5 mld złotych.

cieszy fakt, że kolejne odcinki dróg ekspresowych są otwierane, zwłaszcza że do Poznania jechało się z Wrocławia dość długo i trasa była uciążliwa. Teraz droga ma trwać około 1,5 godziny. Miejmy tylko nadzieję, że droga S5 będzie mniej wypadkogenna niż niesławna A4, czy S8... I na Tor Poznań będzie jakby bliżej!

Zobacz również:
Maszyną, na której wystartują zawodnicy będzie GasGas TXE.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij