Nieto zastąpi Neukirchnera...

Po ostatniej rundzie WSBK na włoskim torze Monza wiadomo było, że Max Neukichner, zawodnik Alstare Suzuki nie będzie mógł jechać w kolejnych rundach. Niemiec uległ dość poważnemu wypadkowi i prawdopodobnie nie pojedzie także w kolejnych rundach. Jego miejsce w najbliższej rundzie w RPA ma zająć Fonsi Nieto, który w zeszłym sezonie startował w barwach Alstare Suzuki.

Przed wyścigiem na Monzie team Alstare Suzuki miał powody do zadowolenia, zaraz po rozpoczęciu wyścigu to co mogło skończyć się dobrze skończyło się bardzo źle. Kraksa, której uczestniczył Max Neukirchner wykluczyła go już na sto procent z kolejnej rundy i prawdopodobnie z kilku następnych (nie sądzicie chyba, że złamana kość udowa i pomniejsze złamania kości piszczelowej to kontuzje, które można naprawić w tydzień lub dwa?).

 Włodarze teamu Alstare na szczęście działają szybko. Dziś została podjeta decyzja o współpracy z byłym zawodnikiem tego teamu, Fonsim Nieto. Hiszpan jeszcze w zeszłym sezonie jeździł w barwach Alstare Suzuki i zna praktycznie cały zespół. Napewno ułatwi to współpracę wewnątrz zespołu. Nieto nie ma jednak jeszcze doświadczeń z nowym motocyklem Alstare Brux GSX-R1000 K9 a na treningi w RPA będą pierwszym jego kontaktem z nowym Superbike'em ze stajni Suzuki.

Zobacz również:
REKLAMA