Niezniszczalny Błażusiak

Jak już pisaliśmy Taddy Błażusiak - nasz offroadowy mistrzunio w miniony weekend wybrał się do Genui w celu obrony tytułu MŚ Indoor Enduro. Z jednej strony udowodnił wszystkim, że też jest człowiekiem, któremu również przydarzają się różne upadki. Niestety udowodnił również, że jest chyba niezniszczalny.

Taddy pojechał do Genui z zamierzeniem obrony tytułu. Pierwszy wyścig okazał się niestety dla Tadeusza kluczowy w całych zawodach. Mimo tego, że do zawodów Błażusiak przygotowany był świetnie, przez popełniony w pierwszym wyścigu błąd nabawił się poważnej kontuzji. Po nieudanej próbie wykonania potrójnego skoku Tadek przyłożył ostro w ziemię. Efektem tego były popękane żebra, kontuzja ramienia i wstrząs mózgu. Mimo tego Taddy nie poddał się i na swoim zdezelowanym KTM-ie zdążył doczołgać się do mety na 9 miejscu. Każdy normalny człowiek po takim strzale odpuściłby sobie kolejne wyścigi, ale przecież nie Tadeusz Błażusiak. Polak w kolejnych wyścigach zaprezentował akcję w stylu "zabili go i uciekł" rodem z amerykańskich filmów, czyli mimo solidnego lania w pierwszym wyścigu powraca i w drugim biegu zajmuje drugie, a w trzecim pierwsze miejsce. W rezultacie Tadek zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i ma 8 punktów straty do prowadzącego Miki Aholi i 2 punkty straty do drugiego Joakima Ljunggrena. Następna runda 15 stycznia przyszłego roku w Brazylii. trzymamy kciuki za niezniszczalnego Tadka.

Klasyfikacja Generalna – Halowe Mistrzostwa Świata 2011
1. Mika Ahola (Honda) 51 punktów
2. Joakim Ljunggren (Husaberg) 45
3.Tadeusz Błażusiak (KTM) 43
4. Thomas Oldrati (KTM) 42
5. Graham Jarvis (Husaberg) 29

Zobacz również:
Gdy stawka jest wysoka sportowcom czasem puszczają nerwy, ale sceny rodem z gry "Grand Theft Auto" na rajdzie Dakar to już przesada. W niedzielę na trasie rajdu Dakar jadący Toyotą Giniel de Villiers potrącił stojącego motocyklistę, po czym pojechał dalej.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA