Night of the Jumps, ale się działo!

W ubiegły weekend krakowska arena zagrała w rytmie maszyn największych kozaków FMX. Czym zaskoczyli tym razem?

Night of the Jumps
Night of the Jumps - Kraków.

Przez 2 dni (19-20.03) zawodnicy przed prawie 20 000 publicznością prześcigali się w kręceniu coraz bardziej odjechanych ewolucji. Takie tricki jak California Roll, 540-tka, Cliffhanger Flip, Seat Grab Flip, Double Grab Flip, Volt to tylko kilka z tych, które mogliście podziwiać w krakowskiej arenie.

Podczas pierwszego dnia (III runda) walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy aktualnym mistrzem świata Maikelem Melero, Robem Adelbergiem i Remi Bizouardem. Pierwszych dwóch wykręciło niesamowite wersje California Roll, ale ostatecznie zwycięstwo przyznano Maikelowi. Trzecie miejsce wywalczył Remi, ale niewiele zabrakło, żeby wyrwał mu je Czech Libor Podmol, który po raz pierwszy spróbował wykonać podwójnie punktowanego Volta. Niestety nie udało się wylądować, ale kibice i tak zasypali go brawami!

To najwyraźniej dało mu kopa. Podczas drugiego dnia (czwartej rundy) nie dość, że spróbował ponownie, to jeszcze zrobił to perfekcyjnie. Volt w połączeniu z Surfer Tsunami Flipem dał mu drugie miejsce. Czech na zawsze zapamięta swój setny występ w Mistrzostwach Świata!

Zwycięstwo w czwartej rundzie wywalczył David Rinaldo, który z powodu strajków lotniczych do Krakowa dotarł zaledwie godzinę przed rozpoczęciem. Bez treningu wdarł się do finału: Double Grab Flip, California Roll i Volt - szybko pokazał kto rządzi w tej rundzie. Trzeci był Rob Adelberg, który znowu zaprezentował swoją wersję California Roll. Maikel także pokazał trick z pierwszego dnia, do tego zachwycił 540-tką, ale popełnił 2 duże błędy i wylądował na 5. miejscu.

Na arenie nie zabrakło Polaka - Marcin Łukaszczyk zakończył piątkową rundę na 10 miejscu (11 zawodników), a w sobotę niestety zamknął stawkę.

Wszyscy zawodnicy byli pod wrażeniem polskiej publiki, a organizator zapewnił, że mistrzostwa powrócą do Krakowa już w przyszłym sezonie! Następna runda już 28 marca we Fracuskim Tours.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o trickach i zabłysnąć przy browarze? Zajrzyj tutaj

Zobacz również:
REKLAMA