Night of the Jumps: runda 1

W ubiegły weekend w Berlinie rozegrano pierwszą rundę mistrzostw świata FMX! Kto dał największy popis?

NotJ
Night of the Jumps Berlin 2015

Kolejny rok z rzędu na hali O2 World zabłysnął Maikel Melero, który do swoich i tak już odjechanych trików dołożył Side Saddle Take Off To California Roll to No Hand Landing. O co chodzi? Zobacz tutaj:

Po takim przejeździe sędziowie nie mieli wyjścia - przyznali mu zwycięstwo i to podwójne (w piątek i w sobotę)! Dwukrotnie drugi był David Rinaldo, który po raz pierwszy wykonał Rock Solid Backflipa. Trzecie miejsce wywalczył Rob Adelberg - zabłysnął, świetnie wykonując California Roll.

Na mistrzostwach nie zabrakło także konkursu na najlepszego whipa: Lifeproof Best Whip. Zwycięstwem podzielili się najmłodsi: Filip Podmol (piątek) i Luc Ackermann (sobota). Odbył się również konkurs na najwyższy skok - Maxxis Highest Air, który zdominował rekordzista świata Massimo Bianconcini.

Po raz pierwszy w historii Night of the Jumps zawodnicy zmierzyli się w skokach synchronicznych. Przez dwa dni plecy konkurencji pokazał duet Luc Ackermann & Kai Haase.

Kto stoi w miejscu ten się cofa – w myśl tej zasady zawodnicy zabłysnęli nowymi trickami: California Roll, Flair, Surfer Take Off to 9 o’clock Backflip, Dead Body Backflip, czy Rock Solid Backflip to tylko niektóre z nich. Ich opisy znajdziesz tutaj 

Już za 2 tygodnie (20-21 marca) w Krakowskiej Tauron Arenie będziesz mógł to wszystko zobaczyć na żywo! Bilety są dostępne on-line oraz w salonach empik.

Klasyfikacja po I rundzie:
1.    Maikel Melero    ESP    20
2.    David Rinaldo    FRA    18
3.    Rob Adelberg    AUS    16
4.    Libor Podmol    CZE    14
5.    Peter Pilat    CZE    12
6.    Jose Miralles    ESP    10
7.    Luc Acerman    GER    10
8.    Filip Podmol    CZE    9
9.    Brice Izzo    FRA    7
10.  James Carter    USA    7
11.  Kai Haase    GER    6

Więcej znajdziesz na www.nightofthejumps.com

Zobacz również:
REKLAMA