Night of the Jumps w Sofii

W minioną sobotę (10.01) w Sofii odbyła się inauguracyjna runda Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie z serii NIGHT of the JUMPs. Kto zgarnął Złoty Puchar?

Night of the Jumps
Night of the Jumps 2015, Sofia, MŚ we Freestyle MX

 W 15. sezonie obecności na arenach świata zawodnicy, pierwszy raz w historii, walczyli o Złoty Puchar. Jest to trofeum, które przypada nie tyle krajowi, ile kontynentowi, którego dwaj reprezentanci zajmą jak najlepsze miejsca. Do rywalizacji w Bułgarii stanęli zawodnicy z Ameryki, Europy i Australii. Swoje pierwsze indywidualne zwycięstwo w nowym roku odniósł David Rinaldo.

 W bułgarskiej stolicy 11 najlepszych zawodników Freestyle Motocrossu walczyło o pierwsze punkty i pierwsze podium sezonu 2015. Swój debiutancki występ w NIGHT of the JUMPs zaliczył Australijczyk Steve Sommerfeld, a poza stałą stawką zawodników na starcie stanęli także: James Carter z USA, który wygrał konkurs na najlepszy whip,  Mistrz Świata z 2011 roku Javier Villegas, który powrócił do startów po długotrwałej kontuzji oraz Nick Ivankov, który zaliczył najbardziej widowiskowy, ale równocześnie groźnie wyglądający upadek. Szczęśliwie Rosjaninowi nic się nie stało.

Zawodnicy niesamowitymi ewolucjami próbowali zaczarować zarówno publiczność, jak i sędziów. Łączenie dwóch lub nawet trzech tricków, niesamowite kombinacje Backflipa, Surfer lub Side Saddle Take Off oraz body variale takie jak California Roll nie pozwalały widzom spokojnie usiedzieć na miejscach. Ostatecznie po zaciętej batalii na podium stanęli: David Rinaldo, Rob Adelberg i Maikel Melero. Jako, że David i Maikel reprezentują ten sam kontynent, pierwszy w historii Złoty Puchar przypadł Europie. Obaj Mistrzowie Świata zadeklarowali, że to trofeum tylko rozbudziło ich apetyty na tegoroczny tytuł mistrzowski. Przypomnijmy, że Rinaldo został Mistrzem w 2013 roku, a Melero w 2014. Czy to właśnie między nimi rozstrzygać się będą losy pierwszego miejsca w generalce w tym roku? Czas pokaże. Nie należy zapominać o dwóch innych byłych Mistrzach w stawce, Liborze Podmolu i Remim Bizouardzie, których oczywiście także zobaczymy podczas Diverse NIGHT of the JUMPs.

Konkurs na najlepszy whip wygrał powracający do serii James Carter, a z kolei Maxxis Highest Air należał do Massimo Bianconcini’ego. Włoch jest byłym rekordzistą świata w skoku wzwyż i od trzech lat dominuje w tej konkurencji. 

Odliczanie do polskiego Grand Prix w Krakowie trwa. Sezon dopiero się rozpoczął i zapowiada się niesamowicie! Nie możecie przeoczyć najbardziej ekstremalnego wydarzenia tego roku na południu kraju. Bilety jeszcze do nabycia na: Eventim.pl, oraz w salonach EMIPK na terenie całego kraju.

Zobacz również:
REKLAMA