[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
3.9

Ninja 125 i Z125 - nowe modele Kawasaki na kat. B. FILM i GALERIA

Kawasaki prezentuje dwa nowe motocykle na prawo jazdy kategorii B. Agresywny i nowoczesny wygląd, 15 KM mocy, silnik chłodzony cieczą i kratownicowa rama. Poznaj Kawasaki Ninja 125 i Kawasaki Z125. 

Kawasaki w ostatnich latach zaniechało produkcję małych pojemności. W tym czasie zieloni skupili się nad udoskonalaniem i wprowadzaniem na rynek motocykli dla bardziej doświadczonych kierowców. Aktualnie Kawa ma do zaoferowania tylko jeden model na kategorię prawa jazdy B - skuter J125. Ale co z osobami, które lubią manualną skrzynię?

No właśnie! W tym roku Kawasaki postanowiło nadrobić braki i uzupełnić swoje szeregi. W sieci krążyły plotki o nadchodzących 125-tkach, ale żadnych konkretów. Wczoraj informacja ta potwierdziła się, bo producent opublikował oficjalne dane, zdjęcia i filmy najnowszych motocykli przewidzianych na 2019 rok.

REKLAMA

Z125 to naked z krwi i kości - najmniejszy członek pokolenia Zetów (Z650, Z900, Z1000). Ninja 125 to motocykl należący do sportowej rodziny (zaraz po Ninja 400, Ninja 650, Ninja ZX-10 R i Ninja H2). Obydwa motocykle oparte są o tą samą konstrukcję i zasila je ta sama jednostka napędowa. Silnik o pojemności 125 cm3 jest chłodzony cieczą i generuje 11 kW (15 KM). Główna różnica pomiędzy modelami to owiewki. Oprócz tego Ninja posiada kanapę na wysokości 785 mm, a Z125 na wysokości 815 mm.

Kawasaki Ninja 125 Kawasaki Z125

Nowe maszyny zielonych odziedziczyły geny po swoim starszym rodzeństwie. Stylistyką i kolorami nawiązują do swoich poprzedników i sprawiają wrażenie znacznie mocniejszych niż są w rzeczywistości. Kratownicowa rama motocykli może świadczyć o niższej względem konkurencji wadze. Dokładne dane techniczne nie są jeszcze znane. Szczegóły poznamy 2 października podczas targów Intermot w Kolonii.

Jeśli Kawasaki będą jeździły tak jak wyglądają to może okazać się, że są groźną konkurencją dla modeli Suzuki GSX-R125, GSX-S125 i Hondy CB125R. 

Kawasaki Ninja Z125 - naked

Kawasaki Ninja 125 - sport

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij