Nolan oraz X-lite w Inter Motors!

Nowym importerem kasków grupy Nolan w Polsce jest Inter Cars SA do którego należy sieć sklepów motocyklowych Inter Motors. Produkty Nolan, X-lite, jak również dedykowane systemy komunikacji N-com znajdą się w sieci sprzedaży już w lutym 2016.

Inter Cars rozszerzył tym samym ofertę kasków średniej półki cenowej oraz segmentu premium do którego zaliczana jest marka X-lite. Produkty Nolan dostępne będą zarówno w sieci Inter Motors oraz w dystrybucji hurtowej.

Nolan to ponad 40 lat doświadczenia oraz 49 tytułów Mistrza Świata wywalczonych przez zawodników startujących w kaskach Nolan i X-lite. Z kaskami Nolan i X-lite kojarzeni są między innymi: Carlos Checa, Marco Melandri, Chaz Davies czy Casey Stoner.

- Markę Nolan uważamy za jedną z najsilniejszych na światowym rynku motocyklowym. Wieloletnia obecność Nolan nie tylko jako produktu, ale również jako synonimu jakości w opinii polskich motocyklistów odzwierciedla ogólnoświatową pozycję tego producenta - mówi Krzysztof Król, szef rynku motocyklowego w Inter Cars SA. - Dla wielu doświadczonych motocyklistów Nolan to świadomy wybór oznaczający najwyższą jakość i bezpieczeństwo o czym świadczy „100% Made in Italy”.

Marka Nolan powstała w 1973 roku i do tej pory wyróżnia się tym, że siedziba firmy to jednocześnie zakład projektowy i produkcyjny mieszczący się we włoskim Bergamo. Na liniach produkcyjnych wytwarzane są wszystkie elementy kasków. Również tam odbywa się ich montaż i malowanie. Wieloletnią tradycją w produkcji kasków Nolan jest użycie rewolucyjnego materiału Lexan, uchodzącego za najbardziej wytrzymały wśród znanych poliwęglanów. Materiał Lexan i niebywała odporność, jaką on gwarantuje to znak rozpoznawczy kasków Nolan, dlatego pod koniec lat 90-tych firma rozwijając technologie związane z produkcją kasków z włókien węglowych zdecydowała się na utworzenie marki X-lite, która pozycjonowana jest w segmencie premium. Kaski X-lite również  w całości powstają w kompleksie projektowo-produkcyjnym w Bergamo. Trzecim mocnym punktem w ofercie Nolan Group są systemy komunikacji N-com. Czym się charakteryzuje się ten system? Są doskonale zintegrowane ze skorupami kasków i oferują niespotykaną jakość dźwięku. Wszystko dzięki temu, że okablowanie i słuchawki nie są elementami dodatkowymi jak w uniwersalnych systemach, lecz mają swoje miejsce do montażu pomiędzy skorupą a wyściółką.  

- Szeroka gama produktów Nolan oraz X-lite jak również, systemów komunikacji N- com będzie dostępna zarówno w sieci sklepów Inter Motors, a także w naszym sklepie on-line na www.intermotors.pl - dodaje Marcin Turski, kierownik Sprzedaży Rynku Motocykle Inter Cars SA. - Obie marki znajda się również w ofercie hurtowej, co oznacza że staną się produktami powszechnie dostępnymi dla motocyklistów w całym kraju.

 

Zobacz również:
REKLAMA