Norton zbuduje Superbike'a

Norton to bez wątpienia legendarna brytyjska marka motocykli, jednak już od dłuższego czasu non-stop boryka się z problemami, a to natury finansowej, a to logistycznej. Teraz Norton chce zbudować motocykl wyścigowy o mocy 200 KM (znowu). Czy to ma szanse się udać?

Norton
Szkic Norton superbike

O planach budowy suberbike'a z silnikiem V4 o pojemności 1200 cm3 Norton wspominał już rok temu, jednak do tej pory nic nie wyszło na światło dzienne. Brytyjczycy jednak znów nie dają o sobie zapomnieć i właśnie na swoim profilu na Facebooku zaprezentowali szkic takiego motocykla. Póki co nie wiemy nic więcej poza plotkami mówiącymi o tym, że Norton ma zamiar zaprezentować też motocykl klasy 650. Oba mają pojawić się jesienią, i prawdopodobnie będą przypominać maszyny wyścigowe Nortona z Tourist Trophy na wyspie Man. Tam Norton używa silnika z Aprilii RSV4 więc jest szansa że "zbudowany" przez nich motocykl będzie cywilną wersją tego co ściga się na Man. Cieszycie się? My nie.

Zawsze oczekiwaliśmy od Nortona czegoś więcej i wydawało nam się że razem z Triumphem przywrócą brytyjską motoryzację na właściwe tory. Niestety odgrzewane kotlety i budowanie motocykli "na bazie" maszyn cudzej produkcji to nie to czego spodziewaliśmy się po tak legendarnej marce jak Norton.

Zobacz również:
REKLAMA