Nowa Honda Hornet coraz bliżej

Honda opublikowała pierwsze szkice zdradzające kolejne szczegóły stylistyczne nowego Horneta. 

Nowa Honda Hornet szkice Honda

Co nas bardzo cieszy, to fakt że prace nad koncepcją stylistyczną nowego Horneta powierzono centrum badawczo-rozwojowemu Hondy w Rzymie. To może oznaczać tylko jedno, ten motocykl powinien wyglądać świetnie. Dla przypomnienia, współpraca włoskiego centrum stylistycznego z działem badawczo-rozwojowym w Japonii, zaowocowała powstaniem takich motocykli jak Honda CRF1100L Africa Twin, CB650R czy X- ADV.

 

Nowa Honda Hornet szkiceHonda

 

Osobą odpowiedzialną za stworzenie koncepcji stylistycznej nowego Horneta jest 28-letni Giovanni Dovis, który jest również autorem charakterystycznych linii nowego ADV350.

 

Nowa Honda Hornet Giovanni DovisHonda

 

Giovanni Dovis, projektant, Honda R&D Europe, Włochy:

Filozofią projektową Hondy jest tworzenie czegoś czystego i funkcjonalnego w nieskomplikowany sposób – modeli, które są proste, a zarazem piękne i emocjonalnie pociągające. Szkice koncepcji projektowej Horneta obiecują zwinność, dynamikę i lekkość maszyny dzięki smukłym proporcjom, spiczastej sekcji ogonowej i bardzo ostrym, odważnym liniom. Otrzymał on nową, kompaktową sylwetkę z charakterystycznymi cechami odzwierciedlającymi prawdziwego sportowego ducha Horneta”.

 

Mówiąc krótko, czekamy na więcej!

 

Zobacz również:
REKLAMA