Nowa maszyna za 14 999 zł, czy Dominar 400 zdominuje polski rynek?

Wygląda na to, że czeka nas rewolucja na motocyklowym rynku. Wszystko za sprawą Rometa, który podjął współpracę z hinduskim koncernem Bajaj, co zaowocowało wprowadzeniem na polski rynek modelu Dominar 400.

Uroczysta prezentacja Dominara 400 odbyła się na początku września w Bukownie Tatrzańskiej i dla wielu była całkowitym zaskoczeniem. Motocykl okazał się bowiem całkiem fajną maszyną. Jest porządnie wykonany, wygodny, przyzwoicie się prowadzi, dobrze hamuje i napędza go żwawy 35 konny silnik. Jakby tego było mało, jego cena wywala z butów - 14 999 zł, czyni zeń najtańszą maszynę tej klasy na polskim rynku.

Produkowany w Indiach Dominar 400 powstaje w tych samych zakładach w których wytwarzane są między innymi motocykle KTM. Jego sercem jest jednocylindrowy, czterozaworowy, chłodzony cieczą silnik w głowicy którego pracują aż trzy świece zapłonowe.  Piecyk współpracuje z sześciostopniowa skrzynia i wyposażony jest w antyhoppingowe sprzęgło.

Koncern Bajaj to jeden z największych producentów jednośladów na świecie - z zeszłym roku firma sprzedała na ponad 3,6 miliona pojazdów! Oprócz KTM-a Bajaj współpracuje też z Kawasaki i Triumphem.

Zobacz również:
REKLAMA