Nowe BMW R 1200 RX2 - pierwsze zdjęcie!

BMW pokazało najnowszy model cruisera R 1200 RX2.

W połowie ubiegłego beemka pokazała K 1600 B, teraz możesz zobaczyć ich najnowszy model R 1200 RX2. Oba motocykle powstały z myślą o rynku amerykańskim. Nie ma co ukrywać Amerykanie lubią wszelkiego rodzaju cruiseri i choppery, i mają sporo pieniędzy do wydania na nowe dwukołowe zabawki. O ile K 1600 B ma być konkurencją chociażby dla Hondy F6B o tyle RX2 ma z cruiserami. 

Na razie koncern z Monachum nie podaje szczegółowych danych technicznych. Wiemy tylko że motocykl wykorzystuje stary silnik boksera ( chłodzony powietrzem i olejem), ten sam którym napędzane jest R nineT. Jednak specyficzne ustawienie, w którym cylindry znajdują się wzdłuż osi motocykla, zmusiło do zrezygnowania z klasycznej skrzyni biegów, na rzecz małej przekładni planetarnej. Napęd na tylne koło nadal jest przekazywany za pomocą wału kardana. 

Ile będzie kosztowało nowe BMW o tym fabryka na razie milczy. Biorąc pod uwagę, że R nineT to wydatek od 54 do 64 000 zł w wersji podstawowej, wydaje nam się, że RX2 nie powinien być dużo droższy. 

Zobacz również:
REKLAMA