Nowe GSX-S 1000 2021! Suzuki wkracza do segmentu najmocniejszych nakedów!

Nowe Suzuki GSX-S 1000 pojawiło się w tajemniczej zajawce producenta. Wygląda na to, że Hamamatsu także chce mieć swojego reprezentanta w segmencie najmocniejszych nakedów.

Suzuki GSX-S 1000 2021 Suzuki
  • Suzuki kusi nas nowym nakedem GSX-S 1000. 
  • Motocykl otrzyma winglety, agresywną stylistykę i nową lampę LED. 
  • Osiągi na razie pozostają nieznane, premiera motocykla pod koniec kwietnia. 

REKLAMA

REKLAMA

Tym razem miłościwie nie wypowiem się na temat strategii, jaką stosuje Suzuki projektując nowe motocykle. Ważne, że sprzęty z Hamamatsu dobrze się sprzedają, budzą emocje i nieźle jeżdżą. Po ostatniej "kwadratowej" rewolucji, kiedy to pokazano Katanę i V-Stroma 1000, oba z tym samym prostokątnym reflektorem, teraz Suzuki zdecydowało się pójść w winglety.

Krótka zajawka, pokazana ostatnio przez producenta, dość wyraźnie odsłania charakterystyczne elementy aerodynamiczne, obecne dziś w motocyklach klasy naked – mają je Kawasaki Ninja H2, czy Ducati Streetfighter V4. Suzuki nie chce być gorsze – nową stylistykę zapowiada hasło Piękno czystej mocy, które w dosłownym tłumaczeniu z angielskiego brzmi Piękno nagiej agresji, co w kontekście designu nowego GSX-S 1000 daje znacznie więcej do myślenia.

Obecna wersja oparta została o silnik z GSX-R 1000 K5. Czterocylindrowa rzędówka osiąga moc 145 KM przy 10500 obr/min. Maksymalny moment obrotowy to 106 Nm przy 9500 obr/min. Jednostka napędowa, jak widać, lubi wysokie obroty, ale nawet na niskich jazda tym motocyklem jest bardzo przyjemna – silnik błyskawicznie wkręca się na obroty i jest bardzo elastyczny. Co znajdzie się w ramie nowego GSX-S1000? Nie spodziewam się radykalnych zmian, może się zdarzyć, że moc wzrośnie nieznacznie, głównym celem inżynierów było spełnienie wymagań normy euro 5.

Przeczytaj także: test używanego Suzuki GSX-S 1000

REKLAMA

Główny ciężar zmian przypadnie na stylistykę. Oprócz przywołanych już wingletów, nowy GSX-S 1000 otrzyma całkiem nową przednią lampę z trzema elementami LED ułożonymi w pionie, jeden nad drugim. Może to być ciekawy element stylistyczny, leitmotiv dla całego projektu. Z krótkiego filmu trudno wywnioskować coś więcej, producent zapowiedział prezentację motocykla na 26 kwietnia w Wirtualnym Salonie Motocyklowym Suzuki pod adresem https://www.globalsuzuki.com/motorcycle/event.html

Zobacz również:

REKLAMA

REKLAMA