Nowe Harleye 2013

Jak co roku Harley-Davidson nie pozwala nam się nudzić i prezentuje nowe modele na nadchodzący sezon. Tym razem to nowiutki Breakout i ekskuzywna wersja Street Boba SE.

Breakout to należacy do linii Softail mięsisty cruiser w hardkorowym stylu. Dużo chromu, dużo czerni, czerwone blachy, krótkie błotniki i styl miejskiego zawadiaki. Wszystko to postawione na tłustych oponach (18 cali i 240 mm z tyłu, 21 cali i 130 mm z przodu) i 103-calowym piecu (1690 cm3). 130 Nm momentu generowane przez ten piecyk spokojnie wystarczy do tego żeby radośnie smażyć laczka przy każdym starcie spod świateł. Ten sprzęt może się podobać.

Spojrzenie w papiery mówi wszystko: elektroniczny wtrysk paliwa ESPFI z systemem automatycznej dekompresji ACR i 6-biegowa skrzynia Cruise Drive, 18,9 l i dużo fajnych bajerów takich jak dzielone siedzenie, skórzany pas na zbiorniku, osłony wydechów, dolna półka widelca i mocowanie tarcz lakierowane na czarny połysk.

Street Bob SE to specjalna edycja dobrze znanego już wcześniej bike'a z rodziny Dyna. Tak jak do Breakouta wsadzono tu 103-calowego Twin Cama żeby dodać mocy i momentu. Wyjątkowe w Street Bobie jest dwukolorowe klasyczne malowanie i szprychowane koła (19 cali z przodu i 17 z tyłu) lakierowane na czerwono. Dzięki temu i kilku dodatkowym zabiegom stylistycznym takim jak okrągła osłona filtra powietrza, wyższa kierownica i pozbycie się niepotrzebnych dodatków na błotniku Street Bob wygląda jak prawdziwy customowy Bobber. A do tego mamy ABS w standardzie, spory zbiornik mieszczący aż 17,8 litrów paliwa i wąskie opony o rozmiarach 100/90 z przodu i 160/70 z tyłu.

6.jpg

Nie znamy jeszcze cen nowych modeli, ale jak tylko będziemy coś wiedzieć - damy znać.

4.jpg
8.jpg
2.jpg

3.jpg
5.jpg
7.jpg

5.jpg
3.jpg
4.jpg

Zobacz również:
REKLAMA