Nowe Pit Lane na Silverstone

Tor Silverstone jeszcze dwa lata temu był w opłakanym stanie i nie nadawał się do niczego. Ścigać na nim mogły się co najwyżej monster trucki bo nawierzchni toru nie powstydziłyby się nawet polskie służby drogowe. Dziś Silverstone jest świeżo po remoncie i wciąż się rozwija, a wielu zawodników i ekspertów uznaje go za najszybszy tor wyścigowy na świcie.

Praca wre, a tuż przed startem brytyjskiej rundy MotoGP w czerwcu ma zakończyć się budowa nowego wyścigowego centrum dowodzenia torem. Budynek będzie miał 360 metrów długości i 30 metrów wysokości w najwyższym punkcie. U podstawy zmieści się 41 nowych garaży (Pit Lane). Oprócz tego budynek pomieści nowe podium, centrum konferencyjne, strefy i pokoje dla VIP-ów, centralę wyścigową i wiele innych nie mniej potrzebnych pomieszczeń. Budynek powstaje przy prostej pomiędzy zakrętem Club Corner, a Abbey. Wiąże się to oczywiście również z przeniesieniem linii start/meta co powoduje, że zakręt Abbey będzie teraz pierwszym zakrętem po starcie. Silverstone będzie jedyną w tym roku brytyjską rundą MotoGP.

Zobacz również:
Startuje sezon Pucharu Polski Pit Bike. Podczas pierwszej rundy, która odbędzie się na torze Wallrav Race Center pod Zieloną Górą, zawodnicy zmierzą się w formule SM, czyli wyścigach na asfalcie. Wydarzenie zaplanowano na 6 czerwca 2021, całość będzie transmitowana na żywo, na kanale organizatora.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA