Nowe elektryczne maszyny od Harleya-Davidsona

Ciężki, bulgoczący basem i ociekający chromem Harley-Davidson? Nie tym razem! Amerykanie przygotowali maszynę z myślą o najmłodszych.

Harley-Davidson Harley-Davidson

W 2017 roku Harley-Davidson zapowiadał produkcję 100 nowych modeli w przeciągu 10 najbliższych lat. Obietnica to odważne posunięcie, ale ekipa z Milwaukee nie próżnuje. Podczas targów w Genewie Amerykanie pochwalili się motocyklem elektrycznym zaprojektowanym z myślą o dzieciach w wieku 3 lat i starszych. Wszystko po to by zachęcić najmłodszych do jazdy na jednośladach. W sprzedaży będą dostępne dwie wersje - pierwsza z kołami o średnicy 12 cali i druga z kołami o średnicy 16 cali.

Elektryczny pojazd dla maluchów trafi do wybranych salonów Harleya w USA w drugiej połowie 2019 r. Nie wiemy jeszcze czy i kiedy będzie sprzedawany w Polsce. 

Co o tym myślicie? Mi osobiście podobają się pomysły Harleya na budowanie marki. Mała elektryczna maszyna to świetna alternatywa dla smartfonów, gier i internetu, dzięki której być może młode pokolenie zainteresuje się motocyklami.

Co ciekawe Harley-Davidson, marka znana z produkcji ciężkich chopperów widzi przyszłość motocykli w pojazdach elektrycznych:

Jesteśmy przekonani, że pojazdy elektryczne to przyszłość globalnej mobilności oraz że są one bardzo atrakcyjne dla obecnych kierowców i stwarzają okazję do przyciągnięcia nowych - powiedziała w wywiadzie przedstawicielka Harleya H. Malenshek.

 

Zobacz też: Prawo jazdy na motocykl. Zdałbyś egzamin w 2019? [QUIZ]

Harley-DavidsonHarley-Davidson

Najwyraźniej obietnica ekipy z Milwaukee - 100 nowych modeli w ciągu 10 lat - była w 100% prawdziwa.

Zobacz też: The Speeder - motocykl czy dron?

Jesteśmy ciekawi czym jeszcze zaskoczy nas H-D. Po dziecięcym motocyklu i turystyku (Pan America), a także nakedzie (Streetfighter), jak również elektryku (LiveWire) możemy spodziewać się wszystkiego! 

Czy uważacie że Harley-Davidson dobrze robi biorąc się za motocykle, których do tej pory nie produkował?

 

Zobacz również:
REKLAMA