REKLAMA

Nowe elektryczne maszyny od Harleya-Davidsona

Ciężki, bulgoczący basem i ociekający chromem Harley-Davidson? Nie tym razem! Amerykanie przygotowali maszynę z myślą o najmłodszych.

Harley-Davidson Harley-Davidson

W 2017 roku Harley-Davidson zapowiadał produkcję 100 nowych modeli w przeciągu 10 najbliższych lat. Obietnica to odważne posunięcie, ale ekipa z Milwaukee nie próżnuje. Podczas targów w Genewie Amerykanie pochwalili się motocyklem elektrycznym zaprojektowanym z myślą o dzieciach w wieku 3 lat i starszych. Wszystko po to by zachęcić najmłodszych do jazdy na jednośladach. W sprzedaży będą dostępne dwie wersje - pierwsza z kołami o średnicy 12 cali i druga z kołami o średnicy 16 cali.

Elektryczny pojazd dla maluchów trafi do wybranych salonów Harleya w USA w drugiej połowie 2019 r. Nie wiemy jeszcze czy i kiedy będzie sprzedawany w Polsce. 

Co o tym myślicie? Mi osobiście podobają się pomysły Harleya na budowanie marki. Mała elektryczna maszyna to świetna alternatywa dla smartfonów, gier i internetu, dzięki której być może młode pokolenie zainteresuje się motocyklami.

Co ciekawe Harley-Davidson, marka znana z produkcji ciężkich chopperów widzi przyszłość motocykli w pojazdach elektrycznych:

Jesteśmy przekonani, że pojazdy elektryczne to przyszłość globalnej mobilności oraz że są one bardzo atrakcyjne dla obecnych kierowców i stwarzają okazję do przyciągnięcia nowych - powiedziała w wywiadzie przedstawicielka Harleya H. Malenshek.

 

Zobacz też: Prawo jazdy na motocykl. Zdałbyś egzamin w 2019? [QUIZ]

Harley-DavidsonHarley-Davidson

Najwyraźniej obietnica ekipy z Milwaukee - 100 nowych modeli w ciągu 10 lat - była w 100% prawdziwa.

Zobacz też: The Speeder - motocykl czy dron?

Jesteśmy ciekawi czym jeszcze zaskoczy nas H-D. Po dziecięcym motocyklu i turystyku (Pan America), a także nakedzie (Streetfighter), jak również elektryku (LiveWire) możemy spodziewać się wszystkiego! 

Czy uważacie że Harley-Davidson dobrze robi biorąc się za motocykle, których do tej pory nie produkował?

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Szkic patentowy z małym nakedem przypomniał nam kilka ciekawych konceptów Hondy, które kilka lat temu poruszyły nasze emocje. Czy to możliwe, że Japończycy wracają do zapomnianych planów?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA