REKLAMA

Nowe lokalizacje rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle [MAPA]

ITD sięga po kolejne narzędzia walki z drogowym piractwem. Już wkrótce podwoi się liczba rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle.

rejestrator przejazdu na czerwonym GITD

W Polsce przejeżdżanie na tak zwanym późnym pomarańczowym to niestety standard. Jest to jedno z najpopularniejszych wykroczeń popełnianych w miastach. Inspekcja Transportu Drogowego dobrze o tym wie, dlatego planowane są inwestycje mające na celu dwukrotne zwiększenie liczby rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle.

Dziś urządzenia takie pracują na 20 skrzyżowaniach w całym kraju. ITD planuje powiększyć ten arsenał o kolejne 30 urządzeń, które zostaną zamontowane na 18 kolejnych skrzyżowaniach. Inspektorzy wytypowali już lokalizacje – na liście znajdą się między innymi Łódź (skrzyżowanie al. Mickiewicza i ul. Stefana Żeromskiego), Warszawa (al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Wolska) oraz Nowy Sącz (ul. Królowej Jadwigi i ul. Kilińskiego).

Przeczytaj również: mandat z fotoradaru - kiedy przychodzi, kiedy się przedawnia

Urządzenia, które zamawiać będzie ITD wyposażone zostaną w system wideodetekcji. Co to oznacza? Przede wszystkim łatwiejszą instalację – nie będzie konieczności ingerencji w nawierzchnię drogi. Urządzenie samo wykryje pojazd, który wjechał na skrzyżowanie przy wyświetlanym czerwonym świetle i zarejestruje dokładny czas popełnienia wykroczenia i numer rejestracyjny pojazdu. Co ważne – system ten, inaczej niż na przykład odcinkowy pomiar prędkości, działać będzie także na motocykle.

Zwycięzca przetargu będzie mieć 72 tygodnie na dostarczenie i uruchomienie systemu, co oznacza, że nowe rejestratory na pewno nie pojawią się na skrzyżowaniach w tym roku. Plany zakupowe ITD obejmują także 11 szybkich nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami.

rejestrator przejazdu na czerwonymGITD
Zobacz również:
259 punktów karnych z 70 wykroczeń drogowych – takim wynikiem może "pochwalić się" kierowca z województwa świętokrzyskiego. Co ciekawe, podczas popełniania wykroczeń, ani razu nie spotkał on policji.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA