Nowe modele Harleya-Davidsona w 2015

Harley-Davidson przedstawia modele na rok 2015, inspirowane opiniami samych kierowców.

W projekcie RUSHMORE brali udział klienci, którzy w specjalnej ankiecie, mówili co chcieliby zmienić lub ulepszyć w nowych modelach. Harley wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom stworzył linię modeli inspirowanymi ocenami klientów.

Pierwszym modelem jest bogato wyposażony Road Glide Special, o którym już pisaliśmy. Wśród nowości znalazły się m.in. dwa reflektory LED Daymaker, wysokiej klasy system multimedialny Boom! Box oraz ulepszone zawieszenie. Kolejną nowością jest Street Glide Special. Jest wyposażony w mocny silnik Twin Cam 103, system multimedialny Boom! Box 6.5GT, a także układ hamulcowy Reflex połączony z ABS-em. 

Trzecim motocyklem jest Ultra Limited Low. Wprowadzono w nim ulepszenia w zakresie ergonomii, dzięki którym jest to motocykl turystyczny o najniżej osadzonym siodle.

Z kolei motocykl CVO Street Glide to jeżdżąca sala koncertowa. Na pokładzie ma głośniki o mocy 600 W z dwoma wzmacniaczami. Ponadto jest on wykończony lakierem o wyszukanym wzorze i dostępny w czterech ekskluzywnych schematach kolorystycznych.

Ostatnia maszyna to CVO Road Glide Ultra. Ten ociekający chromem,  turystyk, charakteryzuje się najlepszymi właściwościami aerodynamicznymi, luksusowym wyposażeniem oraz silnikiem Screamin’ Eagle Twin-Cooled Twin Cam 110.

Razem z nowymi modelami zadebiutował też nowy system hamulcowy w modelach Softail. Jest teraz bardziej czuły i wymaga o 40% mniejszej siły nacisku na dźwignię. W skład nowych podzespołów przedniego układu hamulcowego wchodzą: czterotłoczkowy stały zacisk z tłoczkami 34 i 32 mm pokrytymi dodatkową powłoką, aby zminimalizować odległość od tarczy, klocki hamulcowe z wydajnego materiału ciernego, nowa pompa hamulcowa o większej wydajności mechanicznej oraz nowa tarcza hamulcowa o średnicy 300 mm. Stylistykę każdego modelu wzbogacono przeprojektowanymi zaciskiem i pompą hamulcową.

zobacz galerię

Zobacz również:
Sterowanie gestami ułatwia nam obsługę różnych urządzeń, ale wydaje się, że akurat motocykl nie powinien się wśród nich znaleźć. BMW ma jednak na ten temat inne zdanie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA