Nowe modele Harleya-Davidsona w 2015

Harley-Davidson przedstawia modele na rok 2015, inspirowane opiniami samych kierowców.

W projekcie RUSHMORE brali udział klienci, którzy w specjalnej ankiecie, mówili co chcieliby zmienić lub ulepszyć w nowych modelach. Harley wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom stworzył linię modeli inspirowanymi ocenami klientów.

Pierwszym modelem jest bogato wyposażony Road Glide Special, o którym już pisaliśmy. Wśród nowości znalazły się m.in. dwa reflektory LED Daymaker, wysokiej klasy system multimedialny Boom! Box oraz ulepszone zawieszenie. Kolejną nowością jest Street Glide Special. Jest wyposażony w mocny silnik Twin Cam 103, system multimedialny Boom! Box 6.5GT, a także układ hamulcowy Reflex połączony z ABS-em. 

Trzecim motocyklem jest Ultra Limited Low. Wprowadzono w nim ulepszenia w zakresie ergonomii, dzięki którym jest to motocykl turystyczny o najniżej osadzonym siodle.

Z kolei motocykl CVO Street Glide to jeżdżąca sala koncertowa. Na pokładzie ma głośniki o mocy 600 W z dwoma wzmacniaczami. Ponadto jest on wykończony lakierem o wyszukanym wzorze i dostępny w czterech ekskluzywnych schematach kolorystycznych.

Ostatnia maszyna to CVO Road Glide Ultra. Ten ociekający chromem,  turystyk, charakteryzuje się najlepszymi właściwościami aerodynamicznymi, luksusowym wyposażeniem oraz silnikiem Screamin’ Eagle Twin-Cooled Twin Cam 110.

Razem z nowymi modelami zadebiutował też nowy system hamulcowy w modelach Softail. Jest teraz bardziej czuły i wymaga o 40% mniejszej siły nacisku na dźwignię. W skład nowych podzespołów przedniego układu hamulcowego wchodzą: czterotłoczkowy stały zacisk z tłoczkami 34 i 32 mm pokrytymi dodatkową powłoką, aby zminimalizować odległość od tarczy, klocki hamulcowe z wydajnego materiału ciernego, nowa pompa hamulcowa o większej wydajności mechanicznej oraz nowa tarcza hamulcowa o średnicy 300 mm. Stylistykę każdego modelu wzbogacono przeprojektowanymi zaciskiem i pompą hamulcową.

Zobacz również:
REKLAMA