Nowe modele serii BMW K 1600

Marzy ci się szybki turystyk, motocykl który zapewnia wysoki komfort oraz osiągi i oczywiście świetnie wygląda? Te założenia bez najmniejszych problemów spełni jeden z nowych modeli BMW K 1600, napędzany jedynym w swoim rodzaju rzędowym silnikiem sześciocylindrowym.

Każda z tych maszyn zaskakuję świetną ochroną przed wiatrem i dowiezie cię do celu w ekspresowym tempie. Ten motocykl jest też idealnym rozwiązaniem na długie wakacje w duecie. Ale jeśli twoja lepsza połowa ma problem ze spakowaniem się, zamiast BMW K 1600 GT lepiej wybierz wersję BMW K 1600 GTL wyposażoną fabrycznie w duży centralny kufer

Na wyposażeniu seryjnym tych motocykli znajdziesz oczywiście mnóstwo elektronicznych systemów podnoszących bezpieczeństwo, na czele z kontrolą trakcji i obowiązkowym ABS-em. Warto wspomnieć też o seryjnie montowanym systemie ESA II, umożliwiającym elektroniczną regulację zawieszeń. Niestety, za bieg wsteczny, który w szczególności przydaje się w wersji GTL, trzeba dopłacić.

 

BMW K 1600 BMW

 

Za to BMW K 1600 B i BMW K 1600 Grand America łączą dwa światy – oba mają cechy charakterystyczne dla baggerów: muskularny przód, mocno opadający tył z bocznymi kuframi o opływowych, wydłużających sylwetkę kształtach, którym towarzyszy duża przydatność podczas jazdy na co dzień. Niektóre cechy tej ostatniej to elektrycznie podnoszona szyba, wygodna kanapa pasażera i przeznaczone dla niego solidne uchwyty. Wersja Grand America dodatkowo łączy styl z luksusem i komfortem.

Przed sezonem 2022 wszystkie wymienione motocykle przeszły gruntowne zmiany. Przede wszystkim delikatnie poprawiono to, co wydawało się perfekcyjne, czyli sześciocylindrowy silnik. Teraz już przy niższych obrotach masz do dyspozycji więcej momentu obrotowego, dzięki któremu nawet najstromsze alpejskie przełęcze nie będą stanowiły dla tego motocykla najmniejszego problemu. Zmiany w kokpicie docenią nie tylko miłośnicy turystyki. Duży wielofunkcyjny wyświetlacz TFT o przekątnej 10,25 cala można szybko sparować z aplikacją BMW Motorrad Connected, dzięki której wyświetlone zostaną szczegółowe mapy, wskazówki nawigacji czy też statystyki z przejechanej trasy, o możliwości odbierania rozmów telefonicznych nie wspominając. Ponieważ smartfon wykorzystywany do nawigacji potrzebuje dużej ilości prądu, w motocyklu został zaprojektowany specjalny schowek, w którym podładujesz telefon bez obawy, że uszkodzi się on drgań albo od jazdy w deszczu. 

A wieczorem, parkując na nadmorskim bulwarze docenisz najnowszy system niesamowitego podświetlenia spodu motocykla, dzięki któremu będzie on wzbudzał zainteresowanie przechodniów i ułatwi parkowanie w ciemnych zaułkach. Przy tym systemie oświetlenie FullLed i układ doświetlania zakrętów nie robi już takiego wrażenia. 

Wszystkie motocykle z serii K 1600 zostały doposażone w nowy system Audio 2.0, który różni się od poprzedniego tym, że nie ma on klasycznych anten. Zostały one zintegrowane z motocyklem dzięki czemu cienkie baciki nie psują już wyglądu maszyny. Nowe lepiej brzmiące i wydajniejsze głośniki umilą jazdę w dłuższych dystansach.

A wisienką na torcie jest możliwość spersonalizowania motocykla wykorzystując bogaty pakiet fabrycznych akcesoriów, albo tak jak w przypadku wyboru BMW K 1600 Grand America lub BMW K 1600 B zdecydowanie się na specjalny wzór lakieru powstający w procesie hydrografiki, dostępny w ramach pakietu ,,Option 719”. 

 

BMW K 1600 BMW

 

Wszystkie modele BMW K 1600 wjadą do salonów na początku maja. Już dziś możesz dokładnie przyjrzeć się im zaglądając na stronę www.bmw-motorrad.pl