REKLAMA

Nowe opony Bridgestone Battlax Sport Touring T32 i T32GT

Dzisiaj Bridgestone zaprezentował nową oponę turystyczno-sportowąBattlax Sport Touring T32,  dostępną w dwóch wersjach. Obie gumy są dedykowane do motocykli turystycznych, a T32 GT jest przeznaczona przede wszystkim dla średnich i ciężkich motocykl turystycznych.

Bridgestone Battlax Sport Touring T32 Fot: Bridgestone

To co wyróżnia Battlaxy Sport Touring T32 to lepsze zachowanie na mokrej nawierzchni w porównaniu z jej poprzednikiem, oponą Battlax Sport Touring T31. Dzieje się tak między innymi dzięki zastosowaniu ulepszonej mieszanki użytej do konstrukcji opony oraz zmianie kształtu rzeźby bieżnika.

W nowych oponach zastosowano najnowocześniejszą technologię Bridgestone “Pulse Groove Pattern”. To rozwiązanie usprawnia odprowadzanie wody i optymalizuje prędkość jej przepływu przez bieżnik, co w efekcie poprawia przyczepność opony do asfaltu i zmniejsza ryzyko poślizgu.

Oprócz zastosowania technologii Bridgestone Pulse Groove Pattern, nowe opony różnią się od swoich poprzedników układem nacięć w bieżniku. W nowych oponach zwiększona została liczba rowków, zoptymalizowane zostały kąty nacięć, ich usytuowanie oraz sztywność wzoru. Dzięki temu udało się uzyskać 13-procentowe zwiększenie powierzchni styku opony z podłożem w porównaniu do jej poprzedniej wersji. To z kolei pozwala na skrócenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni nawet o 7 procent.

Zmiany techniczne wprowadzone w oponach Battlax Sport Touring T32 to nie tylko kształt bieżnika. Połączenie konstrukcji opon z nową mieszanką zapewnia wyjątkowe właściwości jezdne na suchej i mokrej nawierzchni, a także doskonałą stabilność przy dużych prędkościach, na prostej i zakrętach.

Nowa linia Bridgestone GT

Także wersja GT wykorzystuje w swej konstrukcji technologię Bridgestone Pulse Groove Pattern, dzięki czemu opona dobrze daje sobie radę nawet dużych i ciężkich motocyklach turystycznych.  Te zalety, umożliwiają osiąganie lepszych osiągów na mokrej nawierzchni, gwarantują lepszą przyczepność, a pozwoliły uzyskać 10-procentowy wzrost żywotności opony w porównaniu z poprzednią jej wersją.

Niesamowite osiągi w trudnych warunkach 

Battlax T32 i T32GT to opony sportowe nowej generacji. Są one owocem specjalistycznej wiedzy technicznej i rewolucyjnych zastosowań technologicznych. Znacznie poprawiając przyczepność opony do podłoża stworzyliśmy produkt, który zapewnia niesamowite osiągi nawet w trudnych warunkach pogodowych. Opony T32 i T32GT to idealny kompan dla motocyklistów, zapewniający większe bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.” - mówi Nico Thuy, szef działu motocykli w Bridgestone EMIA.

Opony Bridgestone T32 i T32GT we wszystkich dostępnych rozmiarach będą dostępne na rynku wraz z początkiem 2021 roku.

 

 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Mówisz dżinsy motocyklowe i oczami wyobraźni widzisz fajne spodnie uszyte z niebieskiego denimu, które dla zwiększenia bezpieczeństwa podszyte zostały grubą warstwą odpornego na przetarcia materiału (najczęściej kevlaru, włókien aramidowych lub im pochodnych) chroniącego nie tylko tyłek przed asfaltowym pilingiem.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA