Nowe opony Bridgestone Battlax Sport Touring T32 i T32GT

Dzisiaj Bridgestone zaprezentował nową oponę turystyczno-sportowąBattlax Sport Touring T32,  dostępną w dwóch wersjach. Obie gumy są dedykowane do motocykli turystycznych, a T32 GT jest przeznaczona przede wszystkim dla średnich i ciężkich motocykl turystycznych.

Bridgestone Battlax Sport Touring T32 Fot: Bridgestone

To co wyróżnia Battlaxy Sport Touring T32 to lepsze zachowanie na mokrej nawierzchni w porównaniu z jej poprzednikiem, oponą Battlax Sport Touring T31. Dzieje się tak między innymi dzięki zastosowaniu ulepszonej mieszanki użytej do konstrukcji opony oraz zmianie kształtu rzeźby bieżnika.

W nowych oponach zastosowano najnowocześniejszą technologię Bridgestone “Pulse Groove Pattern”. To rozwiązanie usprawnia odprowadzanie wody i optymalizuje prędkość jej przepływu przez bieżnik, co w efekcie poprawia przyczepność opony do asfaltu i zmniejsza ryzyko poślizgu.

Oprócz zastosowania technologii Bridgestone Pulse Groove Pattern, nowe opony różnią się od swoich poprzedników układem nacięć w bieżniku. W nowych oponach zwiększona została liczba rowków, zoptymalizowane zostały kąty nacięć, ich usytuowanie oraz sztywność wzoru. Dzięki temu udało się uzyskać 13-procentowe zwiększenie powierzchni styku opony z podłożem w porównaniu do jej poprzedniej wersji. To z kolei pozwala na skrócenie drogi hamowania na mokrej nawierzchni nawet o 7 procent.

Zmiany techniczne wprowadzone w oponach Battlax Sport Touring T32 to nie tylko kształt bieżnika. Połączenie konstrukcji opon z nową mieszanką zapewnia wyjątkowe właściwości jezdne na suchej i mokrej nawierzchni, a także doskonałą stabilność przy dużych prędkościach, na prostej i zakrętach.

Nowa linia Bridgestone GT

Także wersja GT wykorzystuje w swej konstrukcji technologię Bridgestone Pulse Groove Pattern, dzięki czemu opona dobrze daje sobie radę nawet dużych i ciężkich motocyklach turystycznych.  Te zalety, umożliwiają osiąganie lepszych osiągów na mokrej nawierzchni, gwarantują lepszą przyczepność, a pozwoliły uzyskać 10-procentowy wzrost żywotności opony w porównaniu z poprzednią jej wersją.

Niesamowite osiągi w trudnych warunkach 

Battlax T32 i T32GT to opony sportowe nowej generacji. Są one owocem specjalistycznej wiedzy technicznej i rewolucyjnych zastosowań technologicznych. Znacznie poprawiając przyczepność opony do podłoża stworzyliśmy produkt, który zapewnia niesamowite osiągi nawet w trudnych warunkach pogodowych. Opony T32 i T32GT to idealny kompan dla motocyklistów, zapewniający większe bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni.” - mówi Nico Thuy, szef działu motocykli w Bridgestone EMIA.

Opony Bridgestone T32 i T32GT we wszystkich dostępnych rozmiarach będą dostępne na rynku wraz z początkiem 2021 roku.

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA