[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.4

Nowe oznaczenia paliw na stacjach benzynowych

W październiku 2018 roku w życie wejdą przepisy ujednolicające oznaczenia paliw w Polsce i Unii Europejskiej. Znane nam PB95 i PB98 zastąpi E5, E10 i E85. 

Od października bieżącego roku oznaczenia paliw na stacjach benzynowych ulegną zmianom. Wszystko za sprawą Unijnej Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/94/UE, która od października wchodzi w życie. Nowe przepisy narzucają państwom członkowskim UE ujednolicenie oznaczeń na stacjach benzynowych. Jak twierdzi ustawodawca - wszystko po to by kierowcom żyło się lepiej. Ale czy tak właśnie będzie?

Obecnie w Polsce stosuje się oznaczenia PB95, PB98 i LPG. Prawda jest jednak taka, że niemal każda stacja ma swoje własne oznaczenia paliw, które często wprowadzają kierowców w błąd. Nowe przepisy powinny przynieść pozytywne rezultaty. O ile stacje benzynowe zastosują się do zaleceń UE. 

REKLAMA
  • Oznaczenia benzyny (PB95, PB98) zastąpi etykieta z napisem E5, E10 lub E85 w kształcie koła. Liczba ta dotyczy ilości etanolu, który znajduje się w paliwie.
  • Oznaczenie oleju napędowego (ON) zastąpi etykieta B7 i B10 w kształcie kwadratu. B oznacza biodiesel, a liczba obok zawartość biodiesla.

Tak samo wyglądające etykiety pojawią się również na nowych pojazdach, które rejestrowane będą po 12 października 2018 r. Dzięki oznaczeniom umieszczonym obok korka wlewu, kierowca w łatwy sposób sprawdzi, które z paliw ma zatankować.

Dokładne informacje na temat nowych oznaczeń znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: http://www.fuel-identifiers.eu/

zobacz galerię

Zobacz również:
W fabryce w Kummamoto powstaje nowa Honda VFR 1200 F. Jak pokrótce wygląda proces składania tego motocykla możecie zobaczyć na poniższym filmie.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij