REKLAMA

Nowe, wyścigowe Ducati Desmosedici GP10

Podczas zimowego eventu "Wrooom" organizowanego przez Ducati Corse został zaprezentowany nowy motocykl wyścigowy o nazwie Desmosedici GP10.

Nieznana jest jeszcze specyfikacja nowej wyścigówki Ducati, ale już wiadomo, że główne zmiany obejmą silnik i jego charakterystykę, a sam motocykl będzie sztywniejszy od swojego poprzednika GP09. Claudio Domenicali - Generalny szef Ducati zdradza, że główną przyczyną przebudowy silnika jest nowa zasada redukująca dopuszczalną ilość silników na cały cykl 18 wyścigów do 6 sztuk. Charakterystyka silnika również ma się zmienić co poskutkuje poprawą właściwości trakcyjnych.

Wyeliminowano także skłonności do shimmy i podnoszenia się przedniego koła, z którego znane były poprzednie motocykle wyścigowe Ducati. Tył motocykla został usztywniony i jest teraz łączony z ramą w sześciu, a nie jak wcześniej czterech punktach. Owiewki to całkowicie nowa konstrukcja mają za zadanie zminimalizowanie wpływu wiatru i oporu powietrza na prowadzenie motocykla. Niewielkie zmiany zaszły również w elektronice, okablowaniu i pomniejszych detalach.
REKLAMA

REKLAMA

Zobacz również:
Ducati zbudowało specjalną, ekskluzywną edycję Scramblera 1100 tylko dla członków legendarnego Scuderia Club Italia. 500 Euro z każdej sprzedanej sztuki zostanie przekazane na walkę z korona wirusem.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA