[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Nowość 2020: Aprilia RS 660 - będzie ale...

Wiemy więcej na temat sportowca klasy średniej z Noale. Aprilia RS 660 to nowość 2020. Na EICMA 2019 pojawił się też prototyp...

Aprilia RS 660 to motocykl sportowy zbudowany na zupełnie nowej bazie skonstruowanej przez inżynierów z Noale. Ciekawe jest to, że kiedy na rynku widać ogólny odwrót od motocykli sportowych, a w szczególności klasy 600 Aprilia znalazła miejsce dla swojego nowego projektu. RS 660 ma być nową generacją superlekkich, sportowych maszyn, mocno wspomaganych systemami elektronicznymi, a przy tym uniwersalnych i dobrych do codziennej jazdy. Taki ma być RS 660. Jego sercem jest dwucylindrowy rzędowy silnik o mocy około 100 KM, co przy masie 169 kg daje świetny stosunek mocy do masy. Silnik jest osadzony w aluminiowej ramie grzbietowej, z tego samego materiału jest wahacz.

Elektronika została odziedziczona z RSV4 - to pakiet APRC składający się z systemu ride-by-wire, sześcioosiowego modułu pomiarowego IMU, oraz pięciu trybów jazdy sterujących zachowaniem elektroniki w danych warunkach drogowych tak aby jazda była bezpieczna, ale przede wszystkim bezstresowa i maksymalnie przyjemna.

Aprilia informuje też o  aerodynamice, która wzbudziła tak wielkie zainteresowanie w przypadku zeszłorocznego prototypu. Owiewka jest podwójna co ma zapewnić lepszą stabilność przy wysokich prędkościach oraz lepiej chronić motocyklistę i pasażera przed naporem wiatru. O ruchomości owiewki Aprilia nic nie wspomina.

Podczas EICMA pojawił się również prototyp Tuono 660 - nakeda opartego na tej samej platformie co RS 660. Tuono będzie najprawdopodobniej miało 95 KM i nieco inną charakterystykę pracy silnika. Poza tym będzie różnić się ergonomią, jak na nakeda przystało. Pakiet elektroniki ma być podobny do wersji RS 660. Kiedy wejdzie do produkcji? Tego na razie nie wiadomo.

Zobacz także inne nowości 2020 zaprezentowane podczas EICMA 2019

zobacz galerię

Zobacz również:
Jakkolwiek to zabrzmi, ale na początku było BMW. Nie byle jakie, lecz kultowy model BMW R 1200 GS. Później do oferty dołączył model dla prawdziwych twardzieli - Harley-Davidson Fat Boy. Było turystyczne enduro, był chopper, logicznym jest, że kolejnym motocyklem w kolekcji musiała być maszyna sportowa. W ten oto sposób do maszyn zbudowanych z klocków Lego dołączyło Ducati Panigale V4R. 
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij