Nowość: Harley-Davidson Roadster

Nowy Harley-Davidson Roadster to pozbawiona zbędnych elementów, rasowa maszyna naznaczona 60 latami dziedzictwa rodziny Sportster. Motocykl idealnie czuje się w mieście i na krętych drogach. A do tego wyróżnia się wyglądem, nawet gdy stoi na parkingu.

Harley-Davidson
Nowość 2016: Harley-Davidson Roadster

Od momentu jego wprowadzenia w 1957 roku, Harley-Davidson Sportster był przedmiotem ciągłych zmian, a model Roadster otwiera nowy rozdział tej historii -  mówi Brad Richards, dyrektor ds. stylistyki Harley-Davidson. -Obserwowaliśmy, jak klienci modyfikują motocykle Sportster na wiele różnych sposobów. Roadster łączy różne style, jednak założeniem było stworzenie  lekkiego i mocnego Sportstera, na którym kierowca czuje drogę.

Nowy Roadster dołączył do rodziny Dark Custom wraz ze swoim minimalistycznym stylem inspirowanym motocyklami wyścigowymi, obecnymi trendami motocykli custom oraz profilowi, który czerpie z wyścigowych Sportsterów z lat 50. oraz 60. XX wieku.

W modelu Roadster chcieliśmy zaszczepić DNA mocnych motocykli KHR z połowy lat 50. oraz Sportsterów o charakterystyce wyścigowej z lat późniejszych - powiedział Richards. -Tamte motocykle miały błotniki skrócone do wsporników, małe zbiorniki paliwa były pozbawione zbędnych elementów, aby wycisnąć z nich jak najwięcej.

Roadster oferuje doskonałe zawieszenia oraz dynamiczny silnik V-Twin 1200 cm3 chłodzony powietrzem i gwarantujący wysoki moment obrotowy w średnim zakresie obrotów. 19-calowe przednie oraz 18-calowe tylne, odlewane koła ze stopu aluminium, z pięcioma rozdwojonymi ramionami, zostały zaprojektowane specjalnie do tego modelu.

-Koła inspirowane klasycznymi kołami szprychowymi, są najbardziej wyszukanymi odlewanymi kołami, jakie kiedykolwiek opracowaliśmy - powiedział projektant Ben McGinley. -Przeplatane ramiona są skierowane na zewnątrz, w przeciwne strony koła, tworząc efektowny widok. Koła są bardzo lekkie jak na swój rozmiar, co przekłada się na właściwości jezdne modelu Roadster.

Zawieszenie zostało ulepszone dzięki nowemu widelcowi upside-down z goleniami o średnicy 43 mm i progresywnymi sprężynami. Z tyłu zastosowano amortyzatory emulsyjne wypełnione azotem z progresywną sprężyną i regulacją napięcia wstępnego. Dzięki temu skok zawieszenia jest większy niż w przypadku innych Sportsterów - 115 mm z przodu i 80 mm z tyłu. Dwie 11,8-calowe tarcze pływające z przodu zapewniają odpowiednią siłę hamowania. Roadster jest dostępny z układem ABS w standardzie.

Roadster nadaje kierowcy agresywną pozycję dzięki niskiej kierownicy i podnóżkom zamontowanym centralnie, które sprawiają, że kierowca pochyla się nad klasycznie wyprofilowanym zbiornikiem paliwa o pojemności 12,5 l.

Aby podkreślić surowe wykończenie, tylny błotnik jest niemal o 4 cm krótszy od już skróconych błotników w innych modelach z rodziny Sportster. Perforacje osłon paska i tłumików przypominają redukujące masę otwory w podzespołach motocykli wyścigowych, a prosty zestaw wskaźników (zegar o średnicy 10 cm) zamontowany nisko nad półką ma wyjątkowy analogowy obrotomierz z wbudowanym prędkościomierzem cyfrowym. Tylne kierunkowskazy zamontowanoe bezpośrednio na wspornikach błotnika, nowe miejsce na tablicę rejestracyjną, zespolona tylna lampa i pomniejszone siodło sprawiają, że tył motocykla wygląda zgrabnie i jest pozbawiony zbędnych ozdobników.

Profil siodła ciągnie się aż do skróconego tylnego błotnika - mówi McGinley. -Projektując pikowanie siodła inspirowaliśmy się wzmacnianymi kurtkami motocyklowymi, natomiast tylna część to miejsce dla pasażera, dzięki czemu Roadster zyskuje na wszechstronności.

Nowy Roadster będzie dostępny w czterech kolorach: Vivid Black z ciemnografitowym paskiem denim, Black Denim z czerwonym paskiem, Velocity Red Sunglo z czerwonym paskiem i dwukolorowy Billet Silver/Vivid Black z paskiem burgundowym. O szczegóły pytaj dealerów - szukaj ich na: http://www.harley-davidson.com/content/h-d/pl_PL/dealer-locator.html

Zobacz również:
REKLAMA