Nowość: Harley-Davidson Softail Slim

Slim to kolejny patent na zaprezentowanie dobrze znanego Softaila. Przepis to wyharatać z niego wszystko co niepotrzebne i nadać mu trochę ciemnego charakteru. I Voila, mieszanka gotowa.

Harley-Davidson aby zrównoważyć mocno rzucającą się w oczy błyszczącą, cukierkową i chromowaną wersję Sportstera 72 zaprezentowaną równolegle, pokazał też mocno zciachanego i wyprutego z dodatków i didaskaliów Softaila Slim. Slim, czyli "szczupły" jest odchudzonym Softailem z ciemnym oldschoolowym charakterem.

Węższy tył, bardziej oszczędne błotniki, mniej chromu, tłuste gumy, szeroka prosta kiera i silnik jak najważniejszy element motocykla. To prawdziwy powrót do przeszłości i czasów kiedy motocykle dopiero stawały się popularne - lat 40' i 50' XX wieku.

Powiewem nowoczesności oczywiście jest piec Twin Cam 103B o pojemności 1690 cm3 i potężnym momentem obrotowym wynoszącym 132 Nm. Z piecem sprzężona jest 6-stopniowa skrzynia Cruise Drive, paliwo dostarczone za pomocą wtrysku pochodzi z 18,9 litrowego pękatego zbiornika, a to co z niego pozostaje, trafia do atmosfery przez chromowane lufy wydechu typu Shotgun. Niezły styl może znaleźć zwolenników zarówno wśród miłośników oldschoolowych sprzętów jak i typowych bad boyów, którzy na klasykę wykładają interes, a liczy się dla nich tylko czarny charakter tego motocykla.


Zobacz również:
REKLAMA