Nowości 2020: Yamaha Tracer 700 - "liczy się podróż, nie osiągnięcie celu"

Yamaha Tracer 700 zdobyła sobie dotychczas sporo fanów. Yamaha postanowiła odświeżyć ten motocykl i podczas EICMA w Mediolanie zaprezentowała nowy model. Czy zmiany są tylko kosmetyczne?

Yamaha Tracer 700 2020 Yamaha
Yamaha Tracer 700 2020

Na pierwszy rzut oka zupełnie zmienił się wygląd tego bestsellera Yamahy. Owiewki Tracera 700 wyglądają teraz zdecydowanie bardziej agresywnie, wręcz nawiązują nieco do modelu R6. Co ważne, w motocyklu zmieniły się nie tylko owiewki i wygląd. Poprawiona została ergonomia, a także charakterystyka silnika dzięki zmianom we wtrysku palia, odpowiedniemu dostrojeniu czasów zapłonu, a także nowemu dolotowi powietrza i nowemu układowi wydechowemu. Ten musiał zostać zmodyfikowany choćby ze względu na nadchodzącą normę Euro 5, którą będzie spełniał Tracer 700. To nie wszystkie zmiany w silniku bowiem dostrojony został też drugi bieg aby poprawić przyspieszenie w całym zakresie obrotowym.

Yamaha popracowała również nad ergonomią Tracera 700 - siedzenie ma nowy profil, a kierownica jest szersza o 34 mm - te rozwiązania mają sprzyjać poręczności i kontroli nad motocyklem, a także pokonywaniu długich dystansów. Nowy wyświetlacz LCD w negatywie (czarno-biały, a nie biało czarny), obsługiwany jest przełącznikami po lewej stronie kierownicy. Jeśli chodzi o prowadzenie tu Yamaha również się spisała. W nowym modelu zarówno widelec jak i amortyzator centralny mają regulację napięcia wstępnego i tłumienia odbicia. Możesz więc dostroić go do swoich warunków, wielkości bagażu czy jazdy z pasażerem. To otwiera nowe możliwości i poprawia sytuację nieco krytykowanego wcześniej zawieszenia. Z drobiazgów, ale jak najbardziej istotnych: szyba ma teraz ręczną regulację (wystarczy jedna ręka), nowie kierunkowskazy LED-owe są zintegrowane z osłonami dłoni na kierownicy.

Tracer 700 będzie dostępny w salonach od lutego 2020 w trzech malowaniach: Icon Grey, Sonic Grey i Phantom Blue. Pełne dane techniczne oraz cena jeszcze nie są znane.

Zobacz wszystkie nowości motocyklowe 2020!

zobacz galerię

Zobacz również:
Najmniejszy z rodziny Harleya-Davidsona jest już gotowy. w sieci pojawiły się nieoficjalne zdjęcia wykonane w fabryce koncernu Qianjiang, który odpowiada z produkcję motocykla.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA