[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Nowości 2020: Yamaha Tracer 700 - "liczy się podróż, nie osiągnięcie celu"

Yamaha Tracer 700 zdobyła sobie dotychczas sporo fanów. Yamaha postanowiła odświeżyć ten motocykl i podczas EICMA w Mediolanie zaprezentowała nowy model. Czy zmiany są tylko kosmetyczne?

Yamaha Tracer 700 2020 Yamaha Tracer 700 2020

Na pierwszy rzut oka zupełnie zmienił się wygląd tego bestsellera Yamahy. Owiewki Tracera 700 wyglądają teraz zdecydowanie bardziej agresywnie, wręcz nawiązują nieco do modelu R6. Co ważne, w motocyklu zmieniły się nie tylko owiewki i wygląd. Poprawiona została ergonomia, a także charakterystyka silnika dzięki zmianom we wtrysku palia, odpowiedniemu dostrojeniu czasów zapłonu, a także nowemu dolotowi powietrza i nowemu układowi wydechowemu. Ten musiał zostać zmodyfikowany choćby ze względu na nadchodzącą normę Euro 5, którą będzie spełniał Tracer 700. To nie wszystkie zmiany w silniku bowiem dostrojony został też drugi bieg aby poprawić przyspieszenie w całym zakresie obrotowym.

Yamaha popracowała również nad ergonomią Tracera 700 - siedzenie ma nowy profil, a kierownica jest szersza o 34 mm - te rozwiązania mają sprzyjać poręczności i kontroli nad motocyklem, a także pokonywaniu długich dystansów. Nowy wyświetlacz LCD w negatywie (czarno-biały, a nie biało czarny), obsługiwany jest przełącznikami po lewej stronie kierownicy. Jeśli chodzi o prowadzenie tu Yamaha również się spisała. W nowym modelu zarówno widelec jak i amortyzator centralny mają regulację napięcia wstępnego i tłumienia odbicia. Możesz więc dostroić go do swoich warunków, wielkości bagażu czy jazdy z pasażerem. To otwiera nowe możliwości i poprawia sytuację nieco krytykowanego wcześniej zawieszenia. Z drobiazgów, ale jak najbardziej istotnych: szyba ma teraz ręczną regulację (wystarczy jedna ręka), nowie kierunkowskazy LED-owe są zintegrowane z osłonami dłoni na kierownicy.

Tracer 700 będzie dostępny w salonach od lutego 2020 w trzech malowaniach: Icon Grey, Sonic Grey i Phantom Blue. Pełne dane techniczne oraz cena jeszcze nie są znane.

Zobacz wszystkie nowości motocyklowe 2020!

zobacz galerię

Zobacz również:
Ze względu na to ograniczenia narzucone z powodu epidemii koronawirusa Yamaha Motor Polska przedłuża wiosenne promocje ułatwiające zakupy nowych motocykli i skuterów. Wszystkie akcje zostają przedłużone do końca maja 2020 r. Chodzi o akcje: Niken 3x3x3 oraz duże i małe pojemności z gwarancją niezawodności.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij