Nowości 2021: Ducati Scrambler 1100 Dark PRO

Scrambler Ducati 1100 PRO w wersji Dark to nowa wersja bazowa wśród dużych Scramblerów. Model będzie dostępny w salonach jeszcze w tym miesiącu.

Ducati Scrambler 1100 Dark Pro Ducati
Ducati Scrambler 1100 Dark Pro

W ostatnich dniach Ducati szaleje: Włosi poinformowali już o Multistradzie V4 z aktywnym radarem, której produkcja ruszyła kilka dni temu, pojawiają się też grafiki i zdjęcia Monstera 950 z aluminiową ramą, a teraz przyszedł czas na nową wersję Scramblera 1100 Pro w bazowej wersji Dark. Jest też informacja o tym że pierwsze sztuki kolekcjonerskiego Scramblera Ducati Club Italia trafiły do nowych właścicieli.

Sama koncepcja jest ciekawa, bowiem Ducati przedstawia wersję Dark jako bazową skierowaną do tych, którzy zamierzają mocno przebudowywać swój motocykl za pomocą oryginalnych akcesoriów, a także indywidualnego customizingu. To  zupełnie nowa perspektywa, bowiem do tej pory Dukaty w wersji Dark były uznawane raczej za podstawową, pozbawioną technicznych i wizualnych fajerwerków najtańszą wersję poszczególnych modeli (patrz: Ducati Monster Dark).

Scrambler 1100 DarkPRO wyróżnia się oczywiście czarnym matowym malowaniem (oprócz boczków zbiornika) i ramą anodowaną również na czarno, oraz klasycznymi lusterkami. Pakiet elektroniczny jest taki sam jak w przypadku innych wersji Scramblera PRO: jest tu kontrola trakcji, obowiązkowy ABS, trzy tryby jazdy (Active, Journey i City).

Ducati Scrambler 1100 Dark ProDucati
Ducati Scrambler 1100 Dark Pro

Mimo narracji, którą zaprezentowało Ducati, my skłaniamy się raczej do wersji, że jest to najtańsza, bardziej dostępna opcja dla osób, które chciałyby zasiąść za sterami tego przyjemnego retro-bike’a, a nie są skłonni położyć ponad 60 000 zł za wersje Pro i Sport Pro.

Ducati Scrambler 1100 Dark ProDucati
Ducati Scrambler 1100 Dark Pro

zobacz galerię

Zobacz również:
Nie opadły jeszcze emocje po premierze Yamahy R7, a tymczasem w sieci znów pojawiają się śmiałe wizualizacje kolejnego sporta zbudowanego na platformie MT – R9.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA