Nowości 2023: Honda CL500 i inne premiery Hondy

Podczas wystawwy EICMA w Mediolanie Honda zaprezentowała nie tylko Transalpa ale też kilka odświeżonych modeli skuterów i motocykli oraz klasycznego scramblera CL 500.

nowości Hondy CMX 1100 T Rebel Honda
Honda CMX 1100 T Rebel

Zdecydowanie największą nowością Hondy na przyszły rok jest Transalp, ale japoński producent zadbał też o to by odświeżyć większość gamy swoich skuterów, a także zaprezentował nowy retro-model w postaci CL 500, który wygląda nader ciekawie. Oto garść informacji na temat pozostałych nowości Hondy.

Honda CL 500

Oto coś dla fanów motocykli w stylu Retro. CL 500 to motocykl o klasycznej, cafe rajerowo-scramblrowej linii. Oparty jest oczywiście o istniejącą konstrukcję Hondy Rebel 500. Napędzany tym samym dwucylindrowcem klasy 500 osadzonym w stalowej ramie grzbietowej CL legitymuje się mocą 46,5 KM oraz 43,4 Nm momentu obrotowego, co oznacza, że wpisuje się w parametry dla prawa jazdy kategorii A2. Postawiony jest na 19 calowym kole z przodu i 17-calowym z tyłu. Na wyposażeniu pełne oświetlenie LED, oraz prosty wyświetlacz LCD w negatywie, proste zawieszenia z regulacją napięcia wstępnego i sprzęgło antyhoppingowe. Na pokładzie jest również oczywiście C-ABS . Poza tym to surowa i prosta maszyna w stylu scrambler okraszona ciekawymi detalami stylistycznymi – harmonijkami na widelcu, wysoko poprowadzonym kominem wydechu z charakterystyczną perforowaną osłoną, czy ładnie wyprofilowanym zbiornikiem z gumowymi panelami po obu stronach. CL 500 ma ważyć 192 kg, a siedzenie znajduje się na wysokości 790 mm, co oznacza, że dobrze poczują się na nim niżsi i drobniejsi motocykliści.

Wartą wzmianki nowinką techniczną jest nowy łańcuch rozrządu pokryty wanadem, dzięki czemu zredukowane zostało tarcie i rozrząd jest cichszy oraz bardziej trwały.

nowości Hondy Honda CL 500Honda
Honda CL 500
nowości Hondy Honda CL 500Honda
Honda CL 500
nowości Hondy Honda CL 500Honda
Honda CL 500

Odświeżone skutery

Nowy sezon to dla Hondy również okazja żeby odświeżyć swoje skutery. PCX 125, Vision 110, SH 125i, SH 150i  dostały nowe kolory oraz update’y w elektronice sterującej silnikiem, a Forza 350 i Forza 125 załapały się na nową stylistykę i odświeżone wyświetlacze TFT z możliwością połączenia ze smartfonem oraz sterowaniem głosowym. Zmiany kolorystyczne dotknęły też motocykli klasy 125 – GROM-a oraz CB 125.

Pojawił się również elektryczny miejski skuter o nazwie EM1e. To krok w stronę miejskiej elektromobilności Hondy. To pierwszy z 10 zapowiedzianych modeli elektrycznych Hondy, które mają ukazać się do 2025 roku. Jego bateria na pełnym ładowaniu ma pozwolić na przejechanie około 40 km i można będzie ją wyjąć ze skutera by naładować w domowym zaciszu/biurze.  

nowości Hondy Forza 125Honda
Honda Forza 125
nowości Hondy EM1eHonda

Drobne zmiany stylistyczne w motocyklach

Idąc śladami skuterów Honda postanowiła również zadbać o nową kolorystykę modeli CB 650 R oraz Rebel 1100. Ten ostatni załapał się dodatkowo na rozszerzenie oferty o model Touring z charakterystyczną, niebrzydką owiewką w stylu batwing oraz kompletem kufrów bocznych. Na pokładzie rozszerzona elektronika – kontrola trakcji, ABS, mapy silnika, tempomat, a nawet system wheelie Control zintegrowany z kontrolą trakcji!.

nowości Hondy CMX 1100 T RebelHonda
Honda CMX 1100 T Rebel

nowości HondyHonda
Honda CB 650 R 2023
Zobacz również:
REKLAMA