Nowości Honda: CBR600RR i Gold Wing F6B

Minęło już sporo czasu od kiedy CBR600RR przechodziła ostatnio operację plastyczną, więc nadszedł czas na wizytę w spa i odświeżenie wizerunku, trochę botoksu, manicure i odsysanie tłuszczu. Efekt oceńcie sami. Za to Gold Wing zyskał złowrogiego brata w stylu bagger - wersję F6B.

CBR600RR Anno Domini 2013 może się podobać lub nie. Wielu zwolenników starej, bardziej agresywnej sylwetki będzie narzekać. Honda jednak zdecydowała się przeszczepić nieco wyglądu z MotoGP i teraz CBR wygląda bardzo nietypowo. Jednak wygląd to dla wielu sprawa drugorzędna. Ważne jest to co nowego pojawiło się od technicznej strony. Nowa "600" ma poprawione zawieszenie - nowy widelec USD Big Piston od Showa i zmodyfikowany amortyzator z tyłu, nowe 12-szprychowe koła pochodzące od Fireblade'a i nowe oprogramowanie komputera ECU i mapy wtrysku. Honda oświadczyła, że w nowym modelu skupiła sie przede wszystkim na zawieszeniu i poprawieniu prowadzenia, oraz pracy elektroniki żeby silnik współpracował z jeźdźcem zarówno podczas codziennej jazdy jak i szybkiej jazdy torowej. Sam silnik nie był poddany żadnym modyfikacjom bo podobno tego nie wymagał. I wreszcie do gamy kolorów dołączyło malowanie Repsol, które wygląda zdecydowanie najlepiej spośród dostępnych wersji (czarna i biało-czerwono-niebieska HRC).

6.jpg
5.jpg
1.jpg

Gold Wing F6B to odpowiedź na popularne w USA przerabianie Goldasów na styl custom Bagger. Seryjny Bagger F6B pozbawiony jest wielkiego kredensu tak charakterystycznego dla Gold Winga. W jego miejscu wylądowały ładne stylowe boczne kufry i uchwyty dla pasażera. Podobnie stało sięz przednią szybą 0 została skrócona do miniowiewki. Te i inne mniejsze zabiegi sprawiły że F6B wygląda dynamicznie i dużo lżej od zwykłego Goldasa, a zarazem nowocześnie i świeżo. Choć w czarnym malowaniu przypomina trochę Harleya Street Glide ten Goldas ma wyjątkowo ciekawy charakter. Podzespoły zostały przeszczepione z Goldasa bez większych zmian. Chić nie jesteśmy wielkimi fanami Gold Winga, wersja F6B podoba się nam.

8.jpg

6.jpg
5.jpg
2.jpg

Zobacz również:
REKLAMA