Nowości Hondy część 3

Mid Concept to prototyp maxi-skutera, który ma korzystać z rozwiązań rodem z nowej VFR-y 1200F a V4 Cross Tourer to na pewno odpowiedź na Super Tenere, Multistradę i oczywiście nieśmiertelnego R 1200 GS od BMW.

Mid Concept może okazać się ciekawym pomysłem. Z informacji jakie do nas dotarły wywnioskowaliśmy, że ten duży skuter będzie korzystał ze dwusprzęgłowej skrzyni biegów, podobnej do tej z VFR 1200F. Nie wiadomo jaki silnik będzie zasilał Mid Concepta, Honda jednak zapowiada, że będzie to skuter turystyczny co może oznaczać mocną i elastyczną jednostkę napędową. Skuter postawiony jest na 17 calowych kołach aby zapewnić większą stabilność przy wysokich prędkościach. Jeśli będzie wyposażony w tradycyjną skrzynię z systemem dwóch sprzęgieł i sterowaniem przy kierownicy może być ciekawą alternatywą dla skuterów z CVT.

mid concept 5.jpg

V4 Crosstourer to bez wątpienia odpowiedź na coraz większe i liczniejsze grono turystycznych enduro od konkurencji. Varadero jest już nieco wiekowe więc Honda postanowiła znów sięgnąć po swoje najnowsze technologie z VFR-y 1200F i tym razem wpakować je do turystycznego enduro. Silnik na pewno będzie mocno skastrowany (170 KM w turystycznym enduro byłoby pomyłką). Mamy nadzieję, że również odciążony gdyż wszystkie systemy i sam silnik V4 powodują że ten sprzęt może ważyć za dużo. W tym sprzęcie ma również znaleźć się skrzynia typu Dual-clutch.

V4 crosstourer 9.jpg

V4 crosstourer 5.jpg

Zobacz również:
REKLAMA