Nowości Motocyklowe Castrol

Wśród nowych produktów znalazły się m.in. oleje silnikowe, produkty specjalne czy do pielęgnacji motocykla.

Oleje silnikowe
Castrol poszerzył gamę olejów o produkty dedykowane do konkretnych marek motocykli: Castrol Power 1 Racing 4T 10W-30 do nowoczesnych silników Hondy, Power 1 Racing 4T10W-50 rekomendowany do motocykli BMW i Husqvarna, 5W-40 również do BMW oraz 10W-40 do motocykli Triumph, które wyjeżdżają z fabryki zalane olejem Castrol. W ofercie znalazły się także dwa syntetyczne oleje przeznaczone do używanych w sporcie motocykli (w tym żużlowych) – rycynowy Castrol A747 oraz estrowy Castrol XR 77, oficjalnie certyfikowany w serii Moto GP. W motocyklach, które mają osobny obieg oleju w skrzyni biegów, idealnie sprawdzi się olej Castrol MTX (do wyboru są trzy poziomy lepkości).

Produkty specjalne
Na szczególną uwagę zasługują takie produkty, jak olej przekładniowy Castrol Scooting Gear Oil 90 dostępny w opakowaniu 500 ml, dzięki czemu wystarcza na jedną lub dwie wymiany w najbardziej popularnych skuterach.
Wybierając olej do amortyzatorów najlepiej kierować się zaleceniami producenta – do wyboru są dwie lepkości oleju mineralnego Fork Oil i trzy syntetycznego. Fork Oil Synt wolniej się starzeje, wolniej traci lepkość i nominalne parametry, co ma znaczenie podczas np. ostrego hamowania czy w czasie jazdy po nierównej nawierzchni.

Pielęgnacja motocykla
W gamie nie zabrakło nowych środków do konserwacji i pielęgnacji jednośladu – Silicon Spray (służy do konserwacji elementów plastikowych i gumowych), Motorcycle DWF (do układów elektrycznych lub jako odrdzewiacz), Bike Polish, Greentec Special Bike Cleaner czy Metal Parts Cleaner. W tej grupie są również środki do czyszczenia i smarowania łańcuchów (Chain Cleaner, Chain Lube Racing i Chain Spray OR), a także produkty do filtrów powietrza (Foam Air Cleaner i Foam Air Filter Oil).

Więcej info na www.castrol.plZobacz również:
REKLAMA