Nowości Yamaha 2015: Yamaha YZF-R1, T-MAX i MT-09 TRACER

Ma targach EICMA 2015 w Mediolanie, Yamaha pokazała m.in. trzy modele: YZF-R1, T-MAX i MT-09 Tracer.

Yamaha MT-09 Tracer

Ostre linie, mocny 3-cylindrowy silnik o pojemności 850 cm3 i spory 18-litrowy zbiornik paliwa - to najważniejsze cechy nowej MT-dziewiątki.

Yamaha MT-09 Tracer to motocykl wielofunkcyjny. Mocny silnik, pojemny zbiornik paliwa pozwalają na długie i przyjemne trasy. Komfort podczas podróży zapewnią gadżety, takie jak, tempomat, ABS, który można przełączyć w tryb D-MODE, a także wygodna pozycja jeźdźca.

Reflektory w Tracerze są w pełni wykonane w technologii LED, a ramę zrobiono z aluminium, przez co cały motocykl waży 190 kg. Yamaha MT-09 Tracer dostępna będzie w sprzedaży od marca przyszłego roku.

Yamaha YZF-R1

Pierwszą R-jedynkę pokazano 17 lat w Mediolanie. Dziś po niemal dwóch dekadach motocykl ewoluował i zespół konstruktorów przerobił go praktycznie całkowicie. YZF-R1 to typowy ścigacz - 200 KM mocy i 200 kg masy, to prosty przepis na wściekle szybką maszynę.

Największych zmian dokonano w silniku. Jest lżejszy i wykonany z trwalszych i bardziej wytrzymałych na przeciążenia materiałów.

Ramę R-jedynki wykonano z aluminium, a tylną część z magnezu, dzięki czemu osiągnięto tak niską masę - 200 kg.

Yamaha YZF-R1 do salonów wjedzie w marcu 2015.

Yamaha T-Max

To nowy sportowy maxi skuter miejski. T-Max jest flagowym i najlepiej sprzedającym się skuterem Yamahy. Nowy model został wyposażony w nowy system chłodzenia oraz bezkluczykowy dostęp Smartkey. Na targach EICMA zaprezentowano także specjalną wersję - Iron Max.

T-Maxa wyposażono w lampy LED, z dziennymi światłami w kształcie bumerangu. Sprytny bezkluczykowy system Smartkey, pozwala na odpalenie skutera za pomocą przycisku, jeśli kluczyk znajduje się w kieszeni lub w torbie.

Yamahę T-Max napędza 2-cylindrowy chłodzony cieczą silnik 530 cm. Można ją nabyć od listopada. Specjalna wersja Iron Max dostępna będzie od grudnia.

Zobacz również:
REKLAMA