REKLAMA

Nowy Bridgestone na piach

Właśnie dotarły do nas informacje o nowej oponie Bridgestone, przeznaczonej do maszyn crossowych Battlecross X10.

Bridgestone Battlecross X10
Bridgestone Battlecross X10

Została ona zaprojektowana z myślą o użyciu przede wszystkim na piasku. Opona Battlecross X10 ma nowy bieżnik ze zwiększoną ilością klocków, dzięki czemu gwarantuje ona większą przyczepność, sprawniejsze samooczyszczanie i lepszą kontrolę na piaszczystym podłożu

Nowy wzór bieżnika zmniejsza sztywność opony wzdłuż środkowego obwodu, co przekłada się na większe odkształcanie się klocków podczas obrotu opony, a to z kolei zwiększa przyczepność na piasku. Uginające się klocki uwalniają piasek ze szczelin bieżnika, co sprzyja samooczyszczaniu.
W porównaniu do swojej poprzedniczki, modelu M101/M102, opona Battlecross X10 wyróżnia się nie tylko większą przyczepnością na piasku, ale także lepszą stabilnością i prowadzeniem tylnego koła.

Bridgestone Battlecross X10 bieżnik
Bridgestone Battlecross X10 bieżnik

X10 jest uzupełnieniem nowej kolekcji Battlecross, w której znalazły się modele takie jak X20 – do użytku na miękkich podłożach, X30 – z przeznaczeniem na średnio twarde trasy i X40 – do użytkowania na twardych trasach, dzięki którym zarówno zawodnicy, jak i amatorzy będą się cieszyć jazdą w każdych warunkach.

Opona Battlecross X10 będzie dostępna w Europie od kwietnia 2017 roku – początkowo w rozmiarach 80/100-21 dla koła przedniego oraz 100/90-19 i 110/90-19 dla tylnego.

zobacz galerię

Zobacz również:
Blokada motocyklowa Oxford Boss to bardzo mocna kłódka antykradzieżowa z wbudowaną syreną alarmową o mocy 100 Db.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA