Nowy Gold Wing 2018

Na premierę nowego Goldasa czekaliśmy aż 16 lat - było warto. Odbyła się na wczorajszych targach EICMA. Honda naprawdę się postarała wypuszczając całkiem nowy, odmieniony, lżejszy, mocniejszy i ekonomiczniejszy motocykl. Legenda powraca we wspaniałym stylu. 

Gold Wing 2018 został zaprojektowany od podstaw. Co to oznacza? Całkiem nowy silnik, ramę i zawieszenie. Ostatnią wersję wyeliminowała norma Euro4. Jednostka napędowa ma tą samą budowę co wcześniej - 6-cylindrowy boxer 1833 cm3. Zastosowano w nim jednak system Unicam, czyli obsługa głowicy za pomocą jednego wałka rozrządu. Ponadto na każdy cylinder przypadają 4 zawory. Jesteśmy ciekawi jak Hondzie udało się osiągnąć niższą wagę silnika, powiększając moc i ulepszając jego ekonomię o 20%.

Generuje 126KM przy 5,500 obr/min i 170Nm przy 4,500 obr/min. Według danych technicznych pali jedynie 5,6l na 100km. Zmienne tryby jazdy pozwalają na ustawienie jednej z czterech opcji: Tour, Sport, Econ, Rain. Opcjonalnie będzie można również dokupić siedmiobiegową skrzynię DCT razem z systemem start-stop. Dzięki kilku zabiegom Goldas zaoszczędził na wadze – 365kg w standardowej wersji, a w najbogatszej z DCT – 383kg. To aż 48kg mniej w porównaniu do poprzedniego modelu.

Sprawdź inne premiery z EICMA

Gold Wing GL 1500
Gold Wing GL1800 2016
Nowy model Gold Wing 2018


Naszą uwagę przykuło też przednie zawieszenie
. Amortyzacja kilkuset kilogramowego motocykla to nie lada wyzwanie. Nowością jest system, który działa na podobnej zasadzie jak zawieszenie Hossacka czy 
Duolever w BMW K 1200 S. To zaawansowana konstrukcja, majaca wielką zaletę: ogranicza nurkowanie przodu motocykla podczas hamowania.

Rozmiary motocykla nie uległy zmianom, to wciąż największy model z kolekcji Hondy. Gold Wing otrzymał nowoczesne, ostrzejsze linie i został wyposażony w rozbudowaną elektronikę. Kokpit to wielki kolorowy wyświetlacz, sterowany pokrętłem z baku lub z kierownicy. System bezkluczykowy zamyka kufry po oddaleniu się od motocykla. Kupując Goldasa otrzymasz 10 lat darmowej aktualizacji map w nawigacji.

Sprawdź film promujący:

Czy to początek nowej ery nowoczesnych i luksusowych rozwiązań w turystyce?

 

REKLAMA