Nowy Shoei X-Spirit 3 już jest!

W trakcie czternastej rundy MotoGP odbywającej się na hiszpańskim torze Aragon zaprezentowano nowy model sportowego kasku Shoei - X-Spirit 3.

Podobnie jak Hornet ADV, również X-Spirit 3 bazuje aż na czterech rozmiarach skorup (XS-S, M, L, XL-XXL). Design skorupy totalnie zmieniono, kładąc nacisk na aerodynamikę. Dzięki nowemu kształtowi, przetłoczeniom oraz spojlerom o 10% zredukowano opór powietrza, aż o 50% zmniejszono drgania, a o 3% unoszenie głowy. Skorupa nadal jest zbudowana z sześciu warstw włókien (AIM+). Wewnątrz za pochłanianie siły uderzenia nadal odpowiada wyściółka z EPS. Natomiast zupełną nowością są kanały wentylacyjne poprowadzone w policzkowych częściach EPS-u. Nie bez znaczenia w temacie dopasowania jest możliwość wymiany aż 5 elementów (w poprzedniku 3) oraz opcja regulacji ich położenia we wnętrzu. Dla każdego fana szybkiej jazdy nie bez znaczenia jest możliwość szybkiego ściągnięcia w razie wypadku - tu sprawę załatwia system EQRS (Emergency Quick Release System).

Lepsza aerodynamika, wydajniejsza wentylacja (3 wloty i 4 wyloty powietrza), szersze możliwości idealnego dopasowania oraz podwójny system zamykania wizjera (przygotowany pod Pinlock EVO i zrywki) to najważniejsze zmiany w stosunku do X-Spirita 2. Kask do salonów trafi na początku 2016 roku. Póki co cena pozostaje tajemnicą.

Zobacz również:
REKLAMA