Nowy Triumph Speed Triple 1200 2021 nadchodzi!

Triumph zaprezentuje nowego Speed Triple 1200. Pewne źródła w Triumphie podesłały nam małą próbkę tego co nas czeka. Można posłuchać…

Triumph Speed triple 1200 2021 Triumph

Źródełka z Triumpha właśnie podesłały nam małą zajawkę nowego Triumpha Speed Triple 1200 2021! Na razie to tylko smaczki – kilka fotek i nagranie, ale już niebawem ma pojawić się pełna informacja i wszystko co chcielibyśmy wiedzieć o tym motocyklu. Oficjalna premiera światowa – oczywiście online – ma mieć miejsce 26 stycznia i wtedy dowiemy się więcej. Tymczasem pozostaje nam nacieszyć się tym co dają.

Triumph Speed Triple 1200 2021 Triumph

 

Na szczęście mamy też inne źródła, które po cichu mówią o tym, że nowy, większy silnik klasy 1200 przyniesie spory wzrost osiągów, które teraz mają oscylować w okolicach 135 Nm momentu i 170 KM mocy maksymalnej. Czy tak będzie rzeczywiście, przekonamy się już niebawem. Podobno Brytyjczycy popracowali również nad rozłożeniem i redukcją masy (prawdopodobnie zastosowanie kompaktowego tłumika pod silnikiem oraz przebudowany jednoramienny wahacz), które do tej pory stanowiły piętę achillesową Speed Triple’a. Wyglądem na pewno nowy model upodobni się najświeższego Street Triple’a (nowe, wkurzone światła), a na wyposażeniu na pewno nie zabraknie masy systemów elektronicznych, rozbudowanego mapowania silnika, a być może również elektronicznie sterowanych, półaktywnych zawieszeń Ohlinsa (zapewne w wersji RS), które coraz częściej jest normą w motocyklach tej klasy. Niestety w ślad za nowymi, zaawansowanymi systemami w górę zapewne pójdzie też cena.

Triumph Speed Triple 1200 2021 zadebiutuje już za dwa tygodnie, 26 stycznia podczas oficjalnej premiery. My nie możemy się doczekać.

Posłuchaj nowego Triumpha Speed Triple 1200 2021:

 

Triumph Speed Triple 1200 2021 Triumph

 

Zobacz także: Nowy Triumph Trident 660 - nowy roadster w klasie średniej

Zobacz również:
Właśnie wróciliśmy z prezentacji najnowszej Aprilii Tuono 660, która ma uzupełnić ofertę Aprilii o sportowego nakeda klasy średniej i zastąpić na tym stanowisku wysłużonego Shivera. Przywieźliśmy paczkę efektownych fotek tej nowości. Oto galeria.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA