Nowy Triumph Tiger 1200. Czy dostanie potężny silnik ze Speed Triple'a?

Nowy Tiger 1200 coraz bliżej premiery. Producent pokazał nowe zdjęcia motocykla i choć jest on zamaskowany, wyraźnie widać, że w porównaniu do poprzednika będzie mniej obudowany i bardziej ukierunkowany na off-road.

  • Pierwszy Tiger 1200 został zaprezentowany w 2012 roku jako Tiger Explorer.
  • Nowy model będzie zdecydowanie bardziej off-roadowy - lżejszy i mocniejszy.
  • Trzymamy kciuki, żeby w ramie znalazł się genialny piec ze Speed Triple'a.

Producent zapewnia, że nowy Tiger 1200 będzie maszyną znacznie bardziej bezkompromisową niż poprzednik. Zgodnie z zapowiedziami nowy model ma ważyć mniej, a jednocześnie zapewniać więcej mocy i poręczności. Zdjęcia zaprezentowane przez Hinckley, mimo maskowania, potwierdzają to, co mogliśmy dostrzec już wcześniej – plastiki zredukowano do minimum, co nadało motocyklowi surowego charakteru.

Triumph Tiger 1200 2020Triumph

Z przodu znalazło się 21-calowe szprychowe koło, a tylne zawieszono inaczej niż w poprzedniku -  na dwuramiennym wahaczu. Napęd na szczęście nadal realizowany będzie wałem – zapewne wyposażonym w system kompensacji momentu obrotowego. Nowy Tiger 1200 dostanie także coś, czego brakowało poprzedniej wersji – elektronicznie sterowane zawieszenie półaktywne Sachs lub ZF.

Najwięcej emocji budzi jednak jednostka napędowa, która mogłaby trafić do nowego Tygrysa. Skoro producent zapowiada, że nowy model ma być znacznie mocniejszy, oczywistym wyborem jest genialny piec ze Speed Triple'a. Ma on pojemność 1160 cm3, moc 180 KM i 125 Nm momentu obrotowego. Wydaje się mało prawdopodobne, że producent zdecyduje się pozostawić taką moc w Tigerze, zapewne zostanie ona skastrowana do i tak niezłych 140-150 KM.

Triumph Tiger 1200 2020Triumph

Z wiarygodnych źródeł wiemy, że prezentacja nowego Tygrysa przewidziana jest na grudzień. Wtedy poznamy wszystkie szczegóły tego motocykla. Nie możemy się doczekać, zapowiada się ekscytująco!

Przeczytaj także: Triumph Tiger 1200 2022. 

Zobacz również:
REKLAMA