Nowy Triumph Trophy!

Od kiedy Triumph pokazał Tigera Explorera o pojemności 1200 ccm, wszyscy w redakcji zastanawialiśmy się kiedy przyjdzie czas na Triumpha Trophy. No właśnie, kiedy, bo co do tego czy przyjdzie czas nie było wątpliwości.

I tak oto czas przyszedł. Poniżej znajdziecie grafiki przedstawiające najbardziej zaawansowanego technologicznie Triumpha. Kontrola trakcji, ABS, Ride-by-wire, tempomat, elektronicznie regulowane zawieszenia i wysokość szyby, system audio, bluetooth, kontrola ciśnienia w oponach. Uff, trochę tego jest. Do tego oczywiście wszystko posadzone na 134-konnym silniku o pojemności 1215 ccm i 120 Nm momentu obrotowego.

Tym razem Trophy będzie napędzany za pomocą wału, przy projektowaniu którego wykorzystano sporo ciekawych rozwiązań mających zapobiec ostrym reakcjom na zmiany obciążenia i spowodować, że wał będzie pracował płynnie, cicho i bezawaryjnie. Trophy będzie dostępny w dwóch wersjach: Trophy i Trophy SE. Bardzie wypasiona wersja SE będzie właśnie wyposażona w elektroniczną regulację zawieszeń WP, czujniki ciśnienia w kołach i potężny system Audio, a wszystko to świetnie będzie się regulować za pomocą wyświetlacza LCD.

Do tego nowy Trophy ma mieć system TDLS (Triumph Dynamic Luggage System) - specjalny patent zapewniający stabilność podczas jazdy w pełni zapakowanym motocyklem (kufry boczne obracają się po łuku nawet do 5 stopni niwelując bezwładność). Przeglądy serwisowe to kolejna ciekawostka bo dystans pomiędzy małymi przeglądami to 16 000 km a duże serwisy wykonywane są co 32 000 km. Motocykl pojawi się w punktach sprzedaży dopiero w październiku, a ceny i pełną specyfikację powinniśmy poznać do września.

Trochę nas zbija z tropu wygląd który jak byk przypomina... no właśnie: BMW RT?{% image id= align=left x=590 y=0 %}

Zobacz również:
REKLAMA