Nowy rozdział w Ducati, trwa produkcja motocykli do MotoE

Produkcja rozpoczęła się w grudniu, a 23 sztuki będą gotowe do połowy lutego.

Ducati MotoE Ducati

• Rok po pierwszych testach na torze w Misano ruszyła produkcja motocykli, które wezmą udział w Mistrzostwach Świata MotoE 2023.
• Wszystkie motocykle będą gotowe do połowy lutego.
• Równocześnie z produkcją motocykli rozpoczęły się kursy dla mechaników, którzy będą je obsługiwali.
• Przed debiutem wyścigowym, który odbędzie się podczas GP Francji 13 maja, motocykle wezmą udział w dwóch przedsezonowych testach, na torach w Jerez i Barcelonie.

Nieco ponad rok temu Michele Pirro po raz pierwszy testował prototypowe „V21L” na torze Misano World Circuit, a już w tym roku elektryczne wyścigówki ze stajni Ducati staną się bohaterami wyścigów w Mistrzostwach Świata FIM Enel MotoE.

Produkcja tych maszyn rozpoczęła się w grudniu, a wszystkie 23 sztuki będą gotowe do połowy lutego. Oprócz 18 motocykli, które będą rywalizować w wyścigach, pozostałe pięć maszyn będzie udostępnione jako egzemplarze zapasowe. Każdy z motocykli jest montowany jest przez doświadczonych techników Działu Wyścigowego Ducati MotoE z najwyższą precyzją i dbałością o detale, które typowe są dla kunsztu stosowanego przy budowie motocykla MotoGP.

 

Ducati MotoEDucati

 

Rozpoczęcie produkcji prototypów „V21L” oznacza początek nowego i ważnego rozdziału w historii Ducati. Dla firmy z Borgo Panigale ten projekt narodził się w celu rozwijania umiejętności na przyszłość, zachowując podejście, które zawsze napędzało DNA Ducati. Rozwiązania technologiczne opracowywane w świecie wyścigów przenikają następnie do modeli seryjnych, dostępnych dla entuzjastów jazdy motocyklem na całym świecie. Aby to osiągnąć, Ducati stworzyło najbardziej zaawansowany technologicznie i wyrafinowany motocykl elektryczny na świecie, będący wynikiem wspólnej pracy inżynierów Ducati i zespołu Ducati Corse. Prototyp, którym Ducati eksperymentuje w jeszcze nieodkrytym świecie elektrycznych motocykli sportowych.

 

Po roku prac rozwojowych i testów, w których Michele Pirro, Alex De Angelis i Chaz Davies na zmianę jeździli prototypem „V21L”, projekt Ducati MotoE wkrótce rozpocznie rywalizacje na torach wyścigowych. Pierwszy test z zawodnikami i zespołami rywalizującymi w Mistrzostwach Świata 2023 zaplanowano na 6, 7 i 8 marca w Jerez, a następnie na 3, 4 i 5 kwietnia w Barcelonie.

 

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA