[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Nr 1 to nr 19

W ostatnią niedzielę października na trybunach toru w Portimao zasiadło 86 000 widzów. Zarówno Ben Spies, jak i Noriyuki Haga zrobili dużo, żeby publika się nie nudziła.

Zwycięsko z tej walki w kategorii SBK wyszedł Ben Spies i to on zgarnął mistrzowski tytuł. Kolesie z Yamahy mają tym większe powody do zadowolenia, że również w klasie Super Sport Cal Crutchlow zdobył tytuł mistrza świata. W ten sposób odegrali się Hondzie za sezon 2007, kiedy triumfowali James Toseland oraz Kenan Sofuoglu.

Ducati na otarcie łez został tytuł w Superstockach 1000 wywalczony przez Xaviera Simeona. Z kolei honor Hondy uratował Gino Rea w Superstockach 600.

REKLAMA

Szczegółową relację znajdziecie w grudniowym numerze "Motocykla". Szukajcie w kioskach od 13 listopada.


Ben Spies mógł odetchnąć po wygraniu pierwszego wyścigu.W drugim wyścigu Haga musiał pojechać perfekcyjnie i liczyć na błąd Spiesa.Laverty wygrał ostatni wyścig SSP, ale do tytułu mistrzowskiego zabrakło mu 7. punktów.Na otarcie łez Ducati został mistrzowski tytuł w Superstockach 1000.


 
Mistrzowie 2009 (od lewej): Xavier Simeon (STK 1000), Ben Spies (SBK), Cal Crutchlow (SSP) oraz Gino Rea (STK 600).

REKLAMA

REKLAMA

Zobacz również:
Repsol Honda wchodzi w sezon 2019 jako najbardziej utytuowany zespół w całej stawce. Marc Marquez i jego nowy teampartner - Jorge Lorenzo mają razem aż 12 tytułów mistrzowskich.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij