ORLEN Team poszukuje młodych talentów

Orlen Team poszukuje młodych talentów do swojego zespołu motocyklowego! Chcesz kiedyś pojechać w Dakarze? nie ociągaj się i do roboty!

 

Oto treść komunikatu jaki dostaliśmy od Orlenu:

Powołanie do życia Akademii Młodych Talentów jest naturalną konsekwencją rozwoju ORLEN Team, który nieprzerwanie od 2000 roku reprezentuje Polskę w rajdzie Dakar oraz w najważniejszych na świecie rajdach terenowych cross-country.

- ORLEN Team zawsze wyznaczał nowe kierunki w polskim sporcie motorowym. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że dzięki naszej determinacji i konsekwencji Polacy zaczęli się liczyć w rajdzie Dakar. Rok 2013 jest dla nas przełomowy. Do współpracy zaprosiliśmy Adama Małysza i Tadka Błażusiaka. Kuba Przygoński jest nadal najlepiej rokującym polskim motocyklistą, w zasięgu którego jest podium rajdu Dakar, natomiast Jacek Czachor i Marek Dąbrowski z motocykli przesiedli się do samochodu. Teraz przyszedł czas na powołanie Akademii, która wyłoni młodych, najbardziej utalentowanych motocyklistów w Polsce, którzy już wkrótce dostaną szansę dołączenia do zespołu ORLEN Team – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN oraz reprezentant Rady Ekspertów.

Aby zgłosić swoją kandydaturę wystarczy w dniach 16.09–04.10 wypełnić formularz na stronie www.orlenteam-rekrutacja.pl. Spośród nadesłanych aplikacji Rada Ekspertów, składająca się z zawodników ORLEN Team, oraz przedstawiciela sponsora wybierze pięć najbardziej perspektywicznych osób, które wezmą udział w testach na bezdrożach Maroka już w listopadzie. Trzech spośród pięciu zawodników najlepiej spełniających przyjęte kryteria sportowe dołączy w przyszłym roku do Akademii Młodych Talentów ORLEN Team.

- Poszukujemy ludzi napędzanych sportową i motocyklową pasją, dla których najważniejsza jest wola walki i głód sukcesu – komentuje Jacek Czachor, kapitan ORLEN Team.

Zawodnicy, którzy zostaną przyjęci do Akademii Młodych Talentów ORLEN Team, w 2014 otrzymają stypendium na realizację swojego programu treningowego w wysokości 25 tysięcy złotych oraz dodatkowo 5 tysięcy złotych w formie karty paliwowej. Odbędą oni także dwa profesjonalne treningi pod okiem zawodników ORLEN Team. Młodzi motocykliści otrzymają również pełne wsparcie w zakresie promocji. Podczas sezonu sportowego 2014 postępy sportowe zawodników będą bacznie obserwowane. Najlepszy spośród nich otrzyma możliwość startu w rajdzie Maroka w październiku 2014 r. ze wsparciem finansowym PKN ORLEN.

Zobacz również:
REKLAMA