[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Obwodnica Wrocławia otwarta!

Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8 Wreszcie otwarta! Teraz zamiast przebijać się przez Wrocław po zjeździe z Autostrady A4 można polecieć obwodnicą, która kończy się w miejscowości Długołęka.

Obwodnica ma długość 35 kilometrów. Budowaną ją trzy lata gdyż prace zaczęły się w 2008 roku. Na długości obwodnicy znajdują się 42 obiekty mostowe w tym najdłuższy most w Polsce - Most Rędziński o długości 1742 metrów. Most ma wysokość 122 metrów a jezdnie są podwieszone na 160 wantach o łącznej długości lin niemal 25 kilometrów. Obwodnica ma aż siedem węzłów: Pawłowice, Widawa, Kosmonautów, Lotnisko, Cesarzowice, Nowa Wieś i Kobierzyce. Inwestycja kosztowała aż 4 miliardy złotych.

REKLAMA
Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij