Od stycznia jeździmy szybciej

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Od stycznia 2011 będziemy mogli jeździć szybciej na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Z dróg znikną również atrapy fotoradarów.

Nowelizację sejm przyjął już 29 października i czekaliśmy jeszcze tylko na decyzję prezydenta. Bronisław Komorowski podpisał nowelizację i wejdzie ona w życie 1 stycznia 2011.

Na mocy ustawy będziemy mogli poruszać się z maksymalną prędkością 140 km/h na autostradach i 120 km/h na drogach szybkiego ruchu. Dozwolona prędkość w pozostałych miejscach pozostaje bez zmian. Oprócz tego z dróg mają zniknąć atrapy fotoradarów a prawdziwe fotoradary mają stać się bardziej widoczne żeby spełniały bardziej rolę prewencyjną. To część projektu mającego na celu stworzenie ogólnopolskiego systemu nadzoru ruchu drogowego panującego nad wszystkimi fotoradarami w całym kraju. Straż miejska będzie miała prawo dokonywania kontroli w terenie zabudowanym, oraz na drogach powiatowych, gminnych i wojewódzkich. Nię będzie natomiast mogła stawiać przy drogach atrap. Na drogach krajowych fotoradary stawiać będzie mogła wyłącznie Inspekcja Transportu Drogowego. Czy waszym zdaniem nowa ustawa przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa?

Zobacz również:
REKLAMA