Odrodzenie w Milwaukee. Harley-Davidson szykuje premierę modelu Revival

Revival, czyli Odrodzenie – tak będzie nazywał się nowy motocykl turystyczny Harleya-Davidsona. Niewielki fragment tego modelu mogliśmy obejrzeć podczas prezentacji nowości w styczniu.

Harley-Davidson Revival Youtube/ScreenShot

W czasie prezentacji nowych modeli Harley-Davidson na rok 2021 przez krótką chwilę mogliśmy oglądać fragment zbiornika paliwa tajemniczego motocykla. Gdy dokładnie przyjrzeć się nagraniu, można tam dostrzec napis "Revival", czyli odrodzenie. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jest to nowy motocykl linii touring.

Przeczytaj również: nowe modele Harley-Davidson na rok 2021

Jakie to znaki? Pewne światło na tę sprawę rzuca ujawniona przez portal motorcycle.com dokumentacja certyfikacyjna, złożona przez Milwaukee w amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska. Wynika z niej, że producent faktycznie planuje nowy motocykl, w którym znajdą się dwie wersje silnika Milwaukee Eight: 107 i 114 cali.

Biorąc pod uwagę, że Harley-Davidson większe pojemności wykorzystuje zwykle w modelach specjalnych, z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że model Revival otrzyma V-twina o pojemności 107 in3 (1746 cm3). Ta sama jednostka napędza modele Electra Glide Standard, Road Glide, Road King i Street Glide.

Nie wiadomo nic na temat możliwej premiery nowego touringa HD. Mało prawdopodobne, by Amerykanie zdecydowali się pokazać go 22 lutego razem z modelem PanAmerica – ten sprzęt jest dla nich zbyt ważny by premierę rozmywać dodatkowymi modelami. Revival pojawi się zatem raczej w marcu, Harley nie będzie chciał czekać z jego premierą zbyt długo, by nie spalić potencjału zakupowego przed sezonem.

Zobacz również:
REKLAMA