Oferta profesjonalnych szkoleń torowych Ducati Riding Experience w 2022 roku

Szkolenia Ducati Riding Experience już od 2003 roku podnoszą kwalifikacje motocyklistów z całego świata, a teraz formuła DRE wstępuje na polski rynek. Treningi 21 maja i 25 czerwca 2022 roku odbędą się na nowoczesnych obiektach w centralnej Polsce, a 27 i 28 lipca na włoskim torze wyścigowym w Mugello. Ducati Riding Experience to praktyczna wiedza przekazywana przez profesjonalną kadrę instruktorów, ale przede wszystkim pakiet niezapomnianych wrażeń.

Szkolenia Ducati Riding Experience Ducati

Ducati Riding Experience to ekscytująca oferta treningowa dla wszystkich Ducatisti, którzy chcą w bezpiecznych warunkach szkolić się pod okiem profesjonalnych instruktorów, a także lepiej poznać swój motocykl i pokonać własne ograniczenia. Cykl treningów Ducati rozpoczął się we Włoszech już prawie dwadzieścia lat temu. Dostarczyły one praktycznych umiejętności i świetnej zabawy już ponad 20 tysiącom motocyklistów z całego świata. W Polsce już od wielu lat przywiązujemy dużą wagę do doskonalenia techniki jazdy naszych Klientów, organizując wydarzenia torowe, jak Red Track Academy na Autodromie Jastrząb, a także wspierając cykliczne imprezy klubowe, jak Baltic Ducati Weekend na Autodromie Pomorze. Wkład w poprawę bezpieczeństwa, popularyzację szkoleń i profesjonalizm w ich organizacji został doceniony w siedzibie Ducati w Bolonii. W 2022 roku licencja na organizację Ducati Riding Experience po raz pierwszy przyznana została zewnętrznemu dystrybutorowi, co stanowi olbrzymie wyróżnienie dla polskiego rynku na arenie międzynarodowej.

Na nadchodzący sezon Zespół Ducati Polska zaplanował serię wydarzeń torowych pod oficjalnym szyldem Ducati Riding Experience. Dwa z nich odbędą się w Polsce w maju i w czerwcu, a lipcowy trening DRE Racetrack Academy zorganizowany będzie na legendarnym torze wyścigowym w Mugello, niedaleko Florencji, zaledwie trzy dni po World Ducati Week, czyli największym zlocie fanów bolońskiej marki na świecie. Tor Misano i Riwiera Adriatycka znów powitają fanów Ducati z całego świata, w tym także ekipę z Polski. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem ważnych wydarzeń Ducati.

Szkolenia Ducati Riding ExperienceDucati

DRE Road Academy Poziom 1: 21 maja 2022, Driveland

Ośrodek doskonalenia techniki jazdy Driveland w Słabomierzu koło Mszczonowa to obiekt z nowym, przyczepnym asfaltem i wieloma ciekawymi sekwencjami zakrętów. Zlokalizowany jest przy trasie S8, zaledwie 40 kilometrów od centrum Warszawy, co zapewnia doskonałą komunikację z każdego miejsca w Polsce. Zapraszamy wszystkich właścicieli motocykli marki Ducati, którzy gotowi są na całodniową zabawę, spotkanie z pasjonatami i wspólne zdobywanie cennego doświadczenia. Uczestnicy podzieleni zostaną na grupy i na poszczególnych sekcjach toru wykonywać będą ćwiczenia ustalone przez instruktorów, aby lepiej poznać swój motocykl, zrozumieć działanie poszczególnych systemów bezpieczeństwa i wyeliminować ewentualne błędy w pozycji jazdy. Po części treningowej przewidziane zostały przejazdy wyznaczoną nitką toru w asyście szkoleniowców. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość testowania wybranych modeli Ducati. Poziom 1 treningu DRE Road Academy jest idealny dla wszystkich Ducatisti, którzy nigdy nie byli na torze, ale nie tylko – instruktorzy dopasują ćwiczenia w zależności od stopnia zaawansowania uczestników. Pierwszy poziom szkolenia DRE na technicznym obiekcie Driveland stanowić będzie idealne przygotowanie do kolejnego etapu, który odbędzie się w czerwcu.

DRE Road Academy: poziom 1 z 2
Cel: trening kontroli nad motocyklem
Termin: 21 maja 2022, godz. 8:30-17:00
Miejsce: Driveland, ul. Żyrardowska 2, 96-325 Słabomierz
Cena za osobę: 499 zł za całodniowe szkolenie z instruktorami i wyżywienie

DRE Road Academy Poziom 1: zapisz się tutaj.

Szkolenia Ducati Riding ExperienceDucati

DRE Road Academy Poziom 2: 25 czerwca 2022, Tor Jastrząb

Autodrom w Jastrzębiu koło Radomia to jeden z najnowocześniejszych obiektów szkoleniowo-treningowych w Polsce. Zlokalizowany jest przy trasie S7 i poza świetnymi warunkami do doskonalenia jazdy motocyklem oferuje również hotel i restaurację znajdujące się na terenie obiektu. Układ toru umożliwia kadrze instruktorskiej wykorzystanie licznych konfiguracji trasy, zależnie od stopnia zaawansowania i umiejętności motocyklistów. Wjazd na tor wymaga własnego, w pełni sprawnego motocykla Ducati. Szkolenie rozpocznie się od przygotowania teoretycznego, obejmie ćwiczenia zapoznające uczestników z poszczególnymi sekcjami trasy, których celem będzie przygotowanie do jazdy pełną nitką toru, rozwijając w niektórych sekcjach wysokie prędkości. Uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia wybranych modeli Ducati w bezpiecznych warunkach podczas jazd testowych. Trening pozwoli nabrać pewności przed trzecim etapem tegorocznego DRE, który odbędzie się 27 i 28 lipca w Mugello.

DRE Road Academy: poziom 2 z 2
Cel: doskonalenie techniki jazdy z większymi prędkościami
Termin: 25 czerwca 2022, godz. 8:30-17:00
Miejsce: Autodrom Jastrząb, ul. Czerwienica 25, 26-502 Jastrząb
Cena za osobę: 499 zł za całodniowe szkolenie z instruktorami i wyżywienie

DRE Road Academy Poziom 2: zapisz się tutaj.

Szkolenia Ducati Riding ExperienceDucati

DRE Racetrack Academy: 27 i 28 lipca 2022, Tor Mugello

Ostatni tegoroczny etap szkolenia odbędzie się na Autodromo Internazionale di Mugello. Trening na ponad pięciokilometrowym torze w pobliżu Florencji, na którym rozgrywane jest Grand Prix Włoch, przeznaczony jest dla motocyklistów w stopniu średnio-zaawansowanym i zaawansowanym. Szkolenie DRE Racetrack Academy w Mugello odbywa się niedługo po zakończeniu tegorocznej edycji World Ducati Week, która trwa od 22 do 24 lipca. Tradycyjnie już WDW 2022 zgromadzi społeczność Ducatisti z całego świata na Torze Missano, który oddalony jest o około 200 kilometrów od Mugello. To doskonała okazja, aby wziąć udział w dwóch wyjątkowych imprezach podczas kilkudniowej wyprawy w regiony Emilia-Romanii i Toskanii. Na tegorocznej edycji WDW, jak i na szkoleniu DRE Racetrack Academy w Mugello pojawi się ekipa z Polski, więc zachęcamy wszystkich Ducatisti do wspólnego wyjazdu do Włoch.

Szkolenia Ducati Riding Experience na Torze Mugello koordynowane są przez Dario Marchetti, pilota, instruktora i dyrektora technicznego DRE, a ich celem jest poprawa techniki jazdy na torze, która przełoży się na zwiększenie prędkości w zakrętach i skrócenie czasu okrążenia. W ofercie są cztery rodzaje kursu w zależności od stopnia zaawansowania: Evo (1250 €), Master (1650 €), One to One V2 (2500 €), One to One V4 (3500 €). Podane ceny uwzględniają wypożyczenie motocykla na torze. Uczestnicy będą mieli również możliwość wypożyczenia odzieży motocyklowej: kombinezonu Dainese, butów, kasku i rękawic za 149 €, albo kombinezonu Dainese z systemem D-Air, butów, kasku i rękawic za 249 €. Koszt udziału osoby towarzyszącej to 55 €, a w tę cenę wliczony jest całodniowy pobyt na torze wraz z wyżywieniem. Istnieje też możliwość wykupienia pakietów mediów. Podstawowy składający się z 50 zdjęć w wysokiej rozdzielczości oraz filmu onboard to koszt 90 €. Rozszerzony z 50 zdjęciami, filmem onboard nagranym przez instruktora oraz spersonalizowanym, trzyminutowym wideo kosztuje z kolei 180 €.

DRE Racetrack Academy: poziom Evo/Master/One to One V2/V4
Cel: zwiększenie prędkości w zakrętach, poprawa płynności jazdy
Termin: 27 i 28 lipca 2022
Miejsce: Tor Mugello, Località Senni, 15, 50038 Scarperia e San Piero FI
Cena za osobę: 1250 €/1650 €/2500 €/3500 €

DRE Racetrack Academy: zapisz się tutaj.

Szkolenia Ducati Riding ExperienceDucati