REKLAMA

Ogar powrócił!

Miłośników Rometa ucieszy zapewne fakt, że tej wiosny na drogi wraca model Ogar. Nie jest to jednak znany z lat 80 dwusuw, lecz nowa czterosuwowa maszynka utrzymana w klasycznym stylu.

Romet Ogar był jednym z najpopularniejszych motorowerów lat osiemdziesiątych, a jeżdżące do dziś egzemplarze mają już niemal statut kultowych. Dlatego miłośników Rometa na pewno ucieszy informacja, że tej wiosny Ogar powróci na polskie drogi. Nie będzie to już jednak ten sam poczciwy dwusuw. Legendarny jednoślad doczekał się bowiem następcy noszącego to samo imię.

Romet Ogar Caffe nawiązuje stylem do czasów, gdy na drogach królowały stylowe motocykle, a dzięki swym osiągom stanowi doskonały start do motocyklowej pasji. Sercem pojazdu jest jednocylindrowy czterosuwowy silnik współpracujący z czterobiegową skrzynią. Maszynka toczy się na kołach w rozmiarach 18 i 16 cali. Z przodu pracuje klasyczny widelec teleskopowy, a z tyłu dwa amortyzatory z możliwością regulacji napięcia wstępnego. Co ważne, Ogar Caffe dostępny będzie dwóch wersjach silnikowych.

Kosztujący 3999 zł Ogar Caffe 50 ma pojemność 49,5 cm3 i moc 3,5 KM, natomiast Ogar Caffe 125 ma pojemność 124,5 cm3, mocy 10,7 KM i kosztuje 4499 zł.

Pojazdy trafią do sprzedaży w marcu. Więcej o pojazdach tej marki znajdziecie na stronie internetowej firmy Romet.

Zobacz również:
Nigdy nie słyszałeś żeby Ferrari budowało motocykle? Nic dziwnego, bo nigdy nie budowało, a ten motocykl to jedyny oficjalny jednoślad tej marki i kryje się za nim ciekawa historia.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA