Ojciec Jorge Lorenzo krytykuje Simoncellego

Chicho Lorenzo postanowił podzielić się swoimi kontrowersyjnymi przemyśleniami na temat Simoncellego. Jorge będący w tym czasie na pogrzebie Sica mocno skrytykował swojego ojca i przyznał, że wstydzi się za niego. Jak zawsze przy takich sytuacjach zdarzają się również skandale.

Wczoraj odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego Marco Simoncellego. Na uroczystość przybyło wielu zawodników i ważnych osobistości ze świata sportów motorowych. Pojawił się tam jako jeden z nielicznych zawodników MotoGP również Jorge Lorenzo, któremu nie zawsze było po drodze z SuperSicem, a ich konflikty elektryzowały padok. Ładny gest pojednania ze strony Hiszpana zwieńczył wpis do księgi pamięci brzmiący: "I will miss you forever. I'm sorry that we had words" co w wolnym tłumaczeniu znaczy: "Będzie mi ciebie brakowało. Przykro mi za kłótnie między nami." Jorge złożył też kondolencje rodzinie Marco.

Kiedy jednak powrócił do Hiszpanii okazało się, że jego ojciec na swoim blogu napisał: " Simoncelli nie był przygotowany mentalnie do ścigania się. Aby ścigać się na tym poziomie trzeba trenować nie tylko technikę ale i psychikę. Poza tym on rozbijał się już kilka razy w podobny sposób".

Zszokowany i wściekły Lorenzo, który już nie raz ścierał się ze swym ojcem szybko zareagował na Twitterze: " Dziękuje fanom za sympatię, którą mi okazali. tym bardziej wstydzę się komentarze mojego ojca, które są poniżej krytyki. Mam nadzieję, że nikt nie sądzi, że zgadzam się z jego opinią, bo to co stało się Marco mogło spotkać każdego z nas".

No cóż... W myśl starej maksymy: o zmarłych mówi się dobrze, albo wcale. Ojciec Por Fuery niestety nie zastosował się do tej maksymy, co pozostawia jedynie niesmak. Szacunek za to dla Jorge, który zachował się profesjonalnie i po prostu ludzko.

 

REKLAMA