Oldtimery w Brannej - Kolstejnsky okruh o Cenu Vaclava Paruse

Żeby obejrzeć motocyklowe wyścigi uliczne wcale nie musisz jechać na wyspę Man. Wystarczy, że wybierzesz się do Brannej, małego miasteczka leżącego zaledwie 20 kilometrów od polskiej granicy.

W drugi weekend września (12-13września 2015), odbyła się już osiemnasta eliminacja wyścigów starych motocykli pod nazwą - Kolštejnský okruh o Cenu Václava Paruse. Na starcie pojawiło się grubo ponad 100 maszyn. Najstarszym motocyklem był Rudge 500 Special z 1928 r., najmłodszą Yamaha XS 400 z 1978 roku. Wszystkie maszyny podzielono na kilka klas, ze względu na moc i osiągi.

Największe wrażenie robią wyścigi sidecarów.  Na starcie, obok siebie pojawiły się Dniepr K-650 z polską załogą: kierowca - Ziemowit Laczyński, pająk - Grzegorz Szymański, i maszyny typowo wyczynowe takie jak Ragonnet BRS 1000 z 1970. Walka łokieć w łokieć na wąskim, bo o szerokości zaledwie od 6 do 9 metrów ulicznym torze, robi ogromne wrażenie, tym bardziej że nikt nie odpuszczać.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się coś więcej o wyścigach w Brannej zajrzyjcie na oficjalną stronę zawodów www.kolstejnskyokruh.cz  Następna eliminacja już za rok.

Branna - jak dojechać? 

Zobacz również:
REKLAMA