Origin i Pulse. Can Am z przytupem wchodzi do świata motocykli elektrycznych

Can-Am, znany z charakterystycznych trójkołowców, zaprezentował dwa motocykle. Oba wyglądają nieźle, niestety producent przewidział tylko jeden rodzaj napędu: elektryczny.

Can-Am znany jest na naszym rynku z charakterystycznych trójkołowców, które nie pochylają się w zakrętach. Pojazdy te idealnie łączą w sobie zatem wady motocykli i samochodów – stoisz w korku i pada ci na głowę deszcz. Producent postanowił wkroczyć na nowe dla siebie terytorium i zaprezentował dwa motocykle, oba napędzane prądem – adventure Origin miejskiego nakeda Pulse.

Can Am elektryczne motocykleCan Am

Choć szczegółowa specyfikacja ma zostać ujawniona dopiero w przyszłym roku, producent zdecydował się ujawnić kilka detali, które mówią to i owo o obu maszynach. Zarówno Origin, jak i Pulse napędzane będą nowym, opatentowanym przez BRP silnikiem Rotax E-Power, który, zdaniem producenta zapewnić ma „przydatne na autostradzie prędkości, dużą moc i moment obrotowy”. Jednostka ta ma być wykorzystana także w przyszłych modelach Can-Am.

Obie maszyny mają także wiele innych wspólnych elementów – reflektory LED, duży wyświetlacz TFT, widelec upside-down, monowahacz, hamulce, a także szereg detali stylistycznych, takich jak kanciaste owiewki, czy panel osłaniający akumulatory. W zaprezentowanych prototypach nie ma miejsca dla pasażera, ale mało prawdopodobne by wersja produkcyjna zachowała pojedynczą kanapę.

Can Am elektryczne motocykleCan Am

Różnice między maszynami biorą się z odmiennych zastosowań obu modeli. W Origin wystylizowany jest bardziej rajdowo – wyraźnie widać zestaw szprychowych kół w konfiguracji 21+18 i osłony lag. Pulse jest wyraźnie niższy, i ma aluminiowe koła o mniejszej średnicy. Producent nie ujawnia w jaki sposób przekazywany będzie napęd, obstawiamy jednak typowy dla jednośladów elektrycznych pas napędowy.

W standardowym wyposażeniu, zarówno modelu Origin, jak i Pulse, znajdzie się ładowarka, która umożliwi naładowanie motocykla zarówno z szybkiej stacji ładowania, jak i w warunkach domowych. BRP chwali się także, że motocykle będą wyposażone w najnowocześniejszą technologię i zaoferują użytkownikom nadzwyczajne wrażenia z jazdy.

Can Am elektryczne motocykleCan Am

Na sprawdzenie tych deklaracji trzeba będzie jednak dość długo poczekać – Origin i Pulse wejdą do sprzedaży najwcześniej w 2024 r.

Przeczytaj także: Can Am Ryker - świetna zabawa gwarantowana.

Zobacz również:
REKLAMA